Odkryj Tarisland, nową darmową grę MMORPG inspirowaną WoW by Tencent

Tarisland: nowa darmowa gra MMORPG od Tencent

Inspiracje z World of Warcraft

Tarisland, nowa darmowa gra MMORPG od chińskiego giganta Tencent, jest już dostępna i wydaje się inspirowana World of Warcraft. Dla fanów klasycznych gier MMO fantasy, opartych na tab-targetowaniu, Tarisland spełnia wszystkie wymagania. W przeciwieństwie do niektórych darmowych gier MMORPG, Tencent twierdzi, że stara się stworzyć grę bez mechaniki pay-to-win i „nalega na stworzenie sprawiedliwego świata oferującego czystą zabawę”. Gra będzie regularnie oferować nową zawartość sezonową, w tym nowe mapy do eksploracji, zadania i lochy. Jest dostępna na PC i urządzenia mobilne, z możliwością rozgrywki międzyplatformowej i możliwością rozwoju na różnych platformach.

Zróżnicowane klasy oraz zawartość PvE i PvP

W chwili premiery Tarisland oferuje dziewięć klas do wyboru, począwszy od klasyków fantasy, takich jak Paladyn, Wojownik i Kapłan, po bardziej unikalne archetypy, takie jak Shadow Swordsman czy Phantom Necromancer. Jeśli chodzi o zawartość PvE na koniec gry, Tarisland ma obecnie pięć pięcioosobowych lochów i osiem dziesięcioosobowych rajdów. Dla graczy nastawionych na PvP dostępny jest także tryb Arena. Ta gra MMO, dostępna na PC i urządzenia mobilne, została ujawniona na początku ubiegłego roku, w chwili wycofywania gry MMO Blizzarda z Chin w związku z zerwaniem negocjacji w sprawie umowy pomiędzy Activision a NetEase, chińskim dystrybutorem Blizzarda. Blizzard ogłosił na początku tego roku, że osiągnął nową umowę licencyjną z NetEase, na mocy której WoW i inne gry Blizzarda powrócą do Chin.

Moment ogłoszenia Tencenta, a także projekt Tarislandu nie umknęły uwadze graczy WoW, którzy szybko określili tę grę MMO jako „klon WoW”. Nie można zaprzeczyć, że Tarisland czerpie w dużej mierze z inspiracji WoW-em i różnymi rasami Azeroth, a jedna z przerywników filmowych w grze naśladuje nawet otwierającą przerywnik filmowy rozszerzenia Cataclysm do WoW. Nawet jedna z pierwszych grup NPC, z którymi spotykają się gracze, jest uderzająco podobna do Taurenów z WoW, łącznie z ich ubraniami i mieszkaniami inspirowanymi rdzennymi Amerykanami. W grze występują także podobieństwa do klasy Nocnych Elfów Rangerów, a nawet sterowców ozdobionych dużymi orłami, mocno przypominającymi te, którymi gracze Przymierza latali od dziesięcioleci. Lista jest długa. Nawet jeden z oryginalnych twórców WoW-a, Chris Metzen, musiał przyjrzeć się dwa razy po ujawnieniu pierwszego zwiastuna Tarislandu.

Jednak wszystkie te podobieństwa nie muszą oznaczać, że jest to coś złego, ponieważ gra wydaje się być w stanie wyróżnić się sama w sobie. Dla zainteresowanych poznaniem atrakcji Tarisland, grę można pobrać w App Store i Google Play Store, a także bezpośrednio na stronie Tarisland dla graczy na PC. Oglądanie rozgrywki Tarisland na Twitchu między 21 czerwca a 8 lipca zapewni graczom dodatkowe nagrody. W chwili pisania tego tekstu treści z Tarislandu na Twitchu oglądało około 60 000 osób.

Źródło: www.gamespot.com