Odkryj Stormgate, nową grę strategiczną od dawnych twórców Warcraft 3 i StarCraft 2, zagraj w wersję demonstracyjną

Stormgate: nowy RTS, który przywołuje legendy

Strategie czasu rzeczywistego Blizzarda Warcraft i StarCraft to legendarne przykłady genialnych gier RTS. Jeśli jesteś fanem tego gatunku, prawdopodobnie będziesz chciał mieć oko na Stormgate. To zupełnie nowa gra RTS nowej generacji, stworzona przez zespół weteranów WarCraft III i StarCraft II z Frost Giant Studios, którzy opuścili Blizzard, aby móc kontynuować pracę nad ulubionym gatunkiem.

Gra i jej funkcje

Stormgate to nowy RTS od poprzednich twórców StarCraft II i Warcraft III. Wersja demonstracyjna Stormgate jest już dostępna w ramach wydarzenia Steam Next Fest, które zakończy się 12 lutego 2024 r. Demo obejmuje obsługę generacji klatek DLSS 3 dla posiadaczy karty graficznej GeForce RTX z serii 40. Dostęp do wersji demonstracyjnej Stormgate na platformie Steam Next Fest można także uzyskać za pośrednictwem usługi gier w chmurze GeForce Now.

Dzięki scenerii science-fiction bardziej przypomina StarCrafta niż Warcrafta, skupiając się na epickich bitwach na dużą skalę z armiami, pojazdami i dużą siłą ognia. Stormgate jest wciąż w fazie rozwoju, a premiera gry w ramach wczesnego dostępu planowana jest na połowę 2024 roku.

Rozgrywka i estetyka

Stormgate przyjmie tradycyjną prezentację RTS, z widokiem z góry przypominającym StarCrafta. Żywy styl graficzny przypomina Blizzarda, a kampania będzie się z czasem rozwijać i ewoluować. Co więcej, gra będzie zawierać klasyczne elementy RTS, takie jak kooperacja przeciwko sztucznej inteligencji na niestandardowych mapach i konkurencyjne mecze 1 na 1 lub 3 na 3.

Stormgate jest również rozwijany w Unreal Engine 5, więc mimo że jest to niezależny tytuł finansowany przez społeczność i bez wsparcia takiej firmy jak Activision, jakość wizualna jest imponująca.

Powrót do początków RTS

Warcraft, StarCraft, Command & Conquer, Age of Empires, Total Annihilation, Supreme Commander i wiele innych. Był czas, gdy gatunek RTS kwitł w świecie gier komputerowych, ale te dni już minęły. Zatem zobaczenie Stormgate w akcji to świetna wiadomość dla fanów RTS.

Źródło: www.bing.com