Odkryj Stormgate, nową grę strategiczną czasu rzeczywistego od dawnych twórców Warcraft 3 i StarCraft 2, wypróbuj wersję demonstracyjną już teraz

Nowa era gier RTS ze Stormgate

Gry Warcraft i StarCraft firmy Blizzard to legendarne przykłady genialnych gier RTS, a jeśli jesteś fanem tego gatunku, prawdopodobnie będziesz chciał mieć oko na Stormgate. To zupełnie nowa gra RTS nowej generacji, stworzona przez zespół weteranów WarCraft III i StarCraft II z Frost Giant Studios, którzy opuścili Blizzard, aby móc kontynuować pracę nad ulubionym gatunkiem.

W wersję demonstracyjną Stormgate można już teraz zagrać w ramach wydarzenia Steam Next Fest – które zakończy się 12 lutego 2024 r. Demo obejmuje obsługę generowania klatek DLSS 3 dla osób posiadających karty graficzne GeForce RTX z serii 40. Stormgate W wersję demonstracyjną Steam Next Fest można także grać za pośrednictwem usługi gier w chmurze GeForce Now.

Rozgrywka na dużą skalę i imponująca grafika

Dzięki scenerii science-fiction Stormgate jest bliżej StarCrafta niż Warcrafta, koncentrując się na epickich bitwach na dużą skalę z armiami, pojazdami i dużą siłą ognia. Gra jest wciąż w fazie rozwoju, a premiera gry w ramach wczesnego dostępu planowana jest na połowę 2024 roku.

Przyjmie tradycyjną prezentację RTS, z widokiem z lotu ptaka przypominającym StarCraft. Styl graficzny jest żywy w stylu Blizzarda, a kampania będzie się z czasem rozwijać i ewoluować. Co więcej, gra będzie zawierać podstawowe elementy RTS, takie jak tryb współpracy przeciwko sztucznej inteligencji na niestandardowych mapach i konkurencyjne mecze wieloosobowe 1 na 1 lub 3 na 3.

Stormgate jest również rozwijany w Unreal Engine 5, więc mimo że jest to niezależny tytuł finansowany przez społeczność i bez wsparcia takiej firmy jak Activision, jakość wizualna jest imponująca.

Miły powrót dla fanów RTS

Warcraft, StarCraft, Command & Conquer, Age of Empires, Total Annihilation, Supreme Commander i wiele innych. Był czas, gdy gatunek RTS był wielkim biznesem w świecie gier komputerowych, ale te dni już minęły. Zatem zobaczenie Stormgate w akcji to świetna wiadomość dla fanów RTS.

Źródło: www.bing.com