Odkryj Stormgate, nową grę RTS od poprzednich twórców Warcraft 3 i StarCraft 2

Odkryj Stormgate, kolejny RTS do obejrzenia

Jeśli jesteś fanem gier strategicznych czasu rzeczywistego, prawdopodobnie znasz gry Blizzard Warcraft i StarCraft, które są emblematyczne dla tego gatunku. Cóż, z przyjemnością dowiecie się, że zespół Frost Giant Studios składający się z weteranów WarCraft III i StarCraft II, którzy opuścili Blizzard, aby kontynuować pracę nad ulubionym gatunkiem, planuje zupełnie nowy RTS o nazwie Stormgate.

Nowa era dla twórców StarCraft II i Warcraft III

Stormgate to zupełnie nowy RTS od poprzednich twórców StarCraft II i Warcraft III. W wersję demonstracyjną Stormgate możesz teraz zagrać w ramach wydarzenia Steam Next Fest, które zakończy się 12 lutego 2024 r. Demo obejmuje obsługę ramki DLSS 3 generacji dla posiadaczy kart graficznych GeForce RTX z serii 40. Dodatkowo w wersję demonstracyjną Stormgate Steam Next Fest można także grać za pośrednictwem usługi gier w chmurze GeForce Now.

Epickie bitwy science-fiction na horyzoncie

Dzięki scenerii science-fiction Stormgate bardziej przypomina StarCraft niż Warcraft, koncentrując się na epickich bitwach na dużą skalę z armiami, pojazdami i dużą siłą ognia. Premiera gry Stormgate, której premiera w ramach wczesnego dostępu zaplanowana jest na połowę 2024 r., przyjmie tradycyjną prezentację RTS z widokiem z góry, przypominającą StarCrafta. Dynamiczny styl graficzny przypomina Blizzarda, a kampania będzie się z czasem rozszerzać i rozwijać.

Przyszłość gier strategicznych czasu rzeczywistego

Oprócz tego gra będzie zawierać klasyczne elementy RTS, takie jak tryb kooperacji przeciwko sztucznej inteligencji na niestandardowych mapach, a także konkurencyjne tryby dla wielu graczy w 1 na 1 lub 3 na 3. Stormgate, opracowany na Unreal Engine 5, jest niezależnym tytułem finansowanym przez społeczność, ale jakość wizualna robi wrażenie.

W czasach, gdy gatunki strategii czasu rzeczywistego, takie jak Warcraft, StarCraft, Command & Conquer, Age of Empires, Total Annihilation, Supreme Commander i wiele innych, były popularne w świecie gier komputerowych, pojawienie się nowej gry takiej jak Stormgate to świetna wiadomość dla RTS Fani.

Źródło: www.bing.com