Odkryj Stormgate, nową grę RTS od dawnych twórców Warcraft 3 i StarCraft 2, zagraj w wersję demonstracyjną

Poznaj Stormgate, nadchodzącą grę strategiczną czasu rzeczywistego, która obiecuje przywrócić magię legendarnych gier Warcraft i StarCraft firmy Blizzard.

Nowa era gier strategicznych czasu rzeczywistego

Gry Warcraft i StarCraft firmy Blizzard to legendarne przykłady doskonałych gier strategicznych czasu rzeczywistego, a jeśli jesteś fanem tego gatunku, prawdopodobnie będziesz chciał mieć oko na Stormgate. To zupełnie nowa gra strategiczna czasu rzeczywistego nowej generacji, stworzona przez zespół weteranów WarCraft III i StarCraft II z Frost Giant Studios, którzy opuścili Blizzard, aby móc kontynuować pracę nad ulubionym gatunkiem.

Przegląd Stormgate

Możesz teraz zagrać w wersję demonstracyjną Stormgate w ramach wydarzenia Steam Next Fest, które zakończy się 12 lutego 2024 r. Demo obsługuje generowanie klatek DLSS 3 dla posiadaczy karty graficznej GeForce RTX z serii 40. Ponadto w wersję demonstracyjną Stormgate na platformie Steam Next Fest można także grać za pośrednictwem usługi gier w chmurze GeForce Now.

Dzięki uniwersum science-fiction Stormgate bardziej przypomina StarCrafta niż Warcrafta, koncentrując się na epickich bitwach na dużą skalę z udziałem armii, pojazdów i dużej siły ognia. Gra jest wciąż w fazie rozwoju, a premiera gry w ramach wczesnego dostępu planowana jest na połowę 2024 roku.

Nadchodzące funkcje

Stormgate przyjmie tradycyjną prezentację RTS, z widokiem z góry przypominającym StarCrafta. Dynamiczny styl graficzny jest podobny do stylu Blizzarda, a kampania będzie się z czasem rozwijać i ewoluować. Co więcej, gra będzie zawierać podstawowe elementy RTS, takie jak tryb współpracy przeciwko sztucznej inteligencji na niestandardowych mapach, a także konkurencyjne mecze 1 na 1 lub 3 na 3.

Stormgate jest również rozwijany w Unreal Engine 5 i chociaż jest to niezależny tytuł finansowany przez społeczność, bez wsparcia takiej firmy jak Activision, jakość wizualna jest imponująca.

Przyszłość gier strategicznych czasu rzeczywistego

Warcraft, StarCraft, Command & Conquer, Age of Empires, Total Annihilation, Supreme Commander i wiele innych. Był czas, gdy gatunek RTS kwitł w świecie gier komputerowych, ale te dni już minęły. Zatem zobaczenie Stormgate w akcji to świetna wiadomość dla fanów RTS.

Źródło: www.bing.com