Odejście Johna Highta sygnalizuje dużą zmianę w Warcraft

Odejście lidera w Blizzard Entertainment

Poważna zmiana w zarządzie

W Blizzard Entertainment ma miejsce kolejna duża zmiana na kierownictwie. John Hight, który był dyrektorem generalnym odpowiedzialnym za Warcraft, w tym World of Warcraft, Hearthstone i wszystkie gry strategiczne czasu rzeczywistego Warcraft, opuszcza firmę po 12 latach pracy. Opuści stanowisko dyrektora generalnego i starszego wiceprezesa w Blizzard, aby szukać nowych możliwości.

Wiadomość pożegnalna Highta

Hight ogłosił w tym tygodniu swoje odejście z Blizzarda na swoim osobistym koncie X. W serii tweetów szczegółowo opisujących jego odejście podzielił się swoim przekonaniem, że franczyza Warcraft ma się dobrze i odniesie sukces, gdy on będzie dalej działać.

Kariera w Blizzardzie

Hight związany jest z Blizzardem od listopada 2011 roku, kiedy to rozpoczął współpracę z firmą wiodącą przy produkcji konsolowych wersji Diablo 3 oraz dodatku Reaper of Souls. Od tego czasu został producentem wykonawczym i wiceprezesem World of Warcraft, zanim został dyrektorem generalnym całej serii Warcraft. Oznacza to nadzorowanie wielu rozszerzeń World of Warcraft, bieżących aktualizacji Hearthstone i Warcraft Rumble.

Wraz z odejściem Highta z serii Warcraft i Blizzarda oznacza to kolejne głośne odejście z firmy. Bądź na bieżąco, gdy będziemy śledzić dalsze losy Warcrafta w Shacknews.

Źródło: www.bing.com