Nowy początek w Blizzard: John Hight opuszcza studio po 12 latach.

W Blizzard Entertainment szykuje się nowa, poważna zmiana w zarządzaniu. John Hight, który był dyrektorem generalnym odpowiedzialnym za Warcraft, w tym World of Warcraft, Hearthstone i wszystkie gry strategiczne czasu rzeczywistego Warcraft, opuszcza firmę po dziesięciu latach pełnienia tego stanowiska. Opuszcza stanowisko dyrektora generalnego i stanowisko starszego wiceprezesa w Blizzard, aby szukać nowych możliwości.

John Hight opuszcza Blizzarda

John Hight ogłosił w tym tygodniu swoje odejście z Blizzarda na swoim osobistym koncie X. W serii tweetów szczegółowo opisujących jego odejście podzielił się swoim przekonaniem, że franczyza Warcraft jest w doskonałej sytuacji i odniesie sukces, gdy rozpocznie coś nowego.

Po 12 niesamowitych latach w Blizzardzie zdecydowałem się wycofać i rozpocząć nową misję. To była trudna decyzja, ale myślę, że to właściwy moment: Warcraft znajduje się w niesamowitej sytuacji, gdy zbliża się 30. rocznica powstania. Miałem zaszczyt służyć wszystkim bohaterom Azeroth.

John Hight związany jest z Blizzardem od listopada 2011 roku, kiedy to rozpoczął współpracę z firmą nadzorującą produkcję konsolowych wersji Diablo 3 oraz dodatku Reaper of Souls. Od tego czasu awansował na producenta wykonawczego i wiceprezesa World of Warcraft, aż w końcu został dyrektorem generalnym całej serii Warcraft. Oznaczało to nadzorowanie wielu rozszerzeń World of Warcraft, bieżących aktualizacji Hearthstone i Warcraft Rumble.

Odejście Johna Highta z serii Warcraft i Blizzarda oznacza kolejne głośne odejście z firmy. Bądź na bieżąco, gdy będziemy śledzić, co stanie się dalej z Warcraftem, tutaj, w Shacknews.

Źródło: www.bing.com