Nowy dodatek do World of Warcraft planowany na sierpień 2024 r.: Nadchodzi konflikt wewnętrzny

World of Warcraft: kolejne rozszerzenia obiecują epicką przygodę

Nowa historia w trzech częściach

W sierpniu przyszłego roku gracze World of Warcraft rozpoczną pierwszą część historii, która rozwinie się w trzech nadchodzących rozszerzeniach. Kolejne rozszerzenie, The War Within, ukaże się na serwerach 26 sierpnia 2024 roku. W ramach przygotowań w ten weekend ujawniono film zapowiadający datę. Film, z narracją Xal’ataha, zawiera zremasterowane wersje poprzednich zwiastunów World of Warcraft. Niesamowity hołd dla 20-letniego panowania gry. Choć może to oznaczać początek „ostatniego starcia”, to świętowanie wzmacnia poczucie, że oznacza to coś kulminacyjnego.

Wysokie stawki

Jeśli chodzi o nadchodzące wydarzenia w World of Warcraft, wygląda na to, że stawka będzie bardzo wysoka, zwłaszcza jeśli ostateczny obraz pękania planety może na to wskazywać. Wygląda na to, że Xal’atah skupia się na Duszy Świata, umyśle wschodzącego Tytana, co może doprowadzić do trzeciego rozszerzenia The Last Titan. Sama Xal’atah jest istotą Pustki, która została uwięziona w świadomym ostrzu o tej samej nazwie, zanim z pomocą gracza opętała ciało wysokiego elfa. Następnie zaoferowała gracza i relikty, które pomogła im zlokalizować, Starszemu Bogu N’zothowi w zamian za całkowite uwolnienie się od ostrza. Wyszła przez portal i od tego czasu zniknęła z historii. Wygląda na to, że jest gotowa powrócić i najprawdopodobniej siać spustoszenie w świecie Azeroth. Ze zwiastuna wynika, że ​​jego cel najprawdopodobniej zawładnie duszą świata, nawet jeśli doprowadzi to do zniszczeń i nieszczęść na dużą skalę. Jest jeszcze wiele do nauczenia się o Xal’atah w przyszłych wątkach fabularnych, a także o podziemnych krainach, które zostaną odkryte i dodane w The War Within.

Gdy World of Warcraft zbliża się do dwudziestej rocznicy, fani mogą się doczekać nowej historii, która pojawi się w grze, a na podstawie opinii twórców jest to próba przedstawienia historii całej serii bardziej skupionej na fabule. Miejmy nadzieję, że sprostają szumowi, jaki wywołali. Tylko czas powie.

Źródło: games.mxdwn.com