Nowe wydarzenia w World of Warcraft mogą ujawnić datę premiery rozszerzenia

Nowa seria wyścigów Dragonflight w World of Warcraft mogła dać graczom wskazówkę, kiedy zostanie wydany kolejny dodatek. Chociaż wskazówka ta opiera się głównie na spekulacjach, wydaje się, że obecny harmonogram wydawniczy World of Warcraft jest dobrze skoordynowany.

Obiecujące wydarzenia

Aby przygotować się do przejścia na dynamiczny lot na obszarach poza Wyspami Smoków w World of Warcraft, Blizzard organizuje wyścigi Dragonflight na starszych kontynentach gry. Niedawno zakończył się Kalimdor Cup, a Puchar Wschodnich Królestw odbędzie się w dniach 4–10 października 17.

Jednakże gracze odkryli daty kilku innych nowych wydarzeń wyścigowych Dragonflight na publicznych serwerach testowych łatki 10.2 na przyszły rok. Chociaż wyścigi same w sobie są ekscytujące, najnowsze wydarzenie może dostarczyć wskazówek, kiedy zostanie wydany kolejny dodatek do World of Warcraft. Zakończenie zawodów Broken Isles Cup, będących ostatnią imprezą wyścigową, zaplanowano na 23 października 2024 roku, tuż przed możliwą datą premiery dodatku.

Wskazówka dotycząca kolejnego rozszerzenia

Rozszerzenie Dragonflight ukazało się 15 lipca 2022 roku, zatem w przyszłym roku przypada druga rocznica wydania tego dodatku. World of Warcraft potwierdził plany uczynienia ze stada smoków stałego systemu i ma nadzieję, że stanie się to najpóźniej w kolejnym rozszerzeniu, co sugeruje, że wyścigi smoków prawdopodobnie odbędą się wcześniej. Biorąc pod uwagę, że turniej Broken Isles Cup kończy się dokładnie na miesiąc przed 20. rocznicą powstania gry, niektórzy gracze uważają, że te wydarzenia stanowią mocny dowód na to, że World of Warcraft przygotowuje się do wypuszczenia rozszerzenia 23 listopada 2024 r., mimo że nieznacznie przekroczyłoby to typowy czas życia gry przedłużenie o kilka miesięcy.

Warto pamiętać, że to wszystko spekulacje. Możliwe, że daty tych wydarzeń Dragonflight ulegną zmianie, a następny dodatek pojawi się wcześniej lub później niż w listopadzie przyszłego roku. Gracze będą musieli poczekać na oficjalne ogłoszenie – być może na BlizzConie w dniach 3–4 listopada – aby się o tym przekonać.

Ekscytujące nadchodzące wydarzenia

Tak czy inaczej, wydarzenia wyścigowe Dragonflight są czymś, na co gracze powinni czekać z niecierpliwością. Puchar Kalimdoru stał się tak popularny, że World of Warcraft przedłużył jego czas trwania o tydzień, dlatego wielu pokłada duże nadzieje w występach w Outland, Northrend, Pandarii i Broken Isles. Niestety, wygląda na to, że World of Warcraft nie ma obecnie zaplanowanych żadnych wydarzeń wyścigowych w strefach Warlords of Draenor, ale może się to zmienić w przyszłości. Tak czy inaczej, w przyszłym roku fani będą mieli przed sobą wiele wyścigów, aż w końcu będą mogli korzystać z Dragonflight w dowolnym miejscu w World of Warcraft.

World of Warcraft jest już dostępny na PC.

Źródło: gamerant.com