Nowe MMO od weteranów Blizzarda chce uniknąć wyścigu o dodatki do WoW-a, nie przechodząc na Final Fantasy 14

Nowa wizja gier MMO od weteranów Blizzarda i Riot Games

Grupa weteranów Blizzarda i Riot Games połączyła siły, aby stworzyć nową grę MMO, korzystając z wielu lat pracy nad World of Warcraft i spin-offem League of Legends, chociaż niektóre trudniejsze kwestie projektowe wymagają rozwiązania w przypadku tego rodzaju jeszcze wyjaśnione. Zespół Fantastic Pixel Castle podczas wstępnej sesji pytań i odpowiedzi, której celem było przedstawienie studia stojącego za grą MMO, odniósł się do pytania, czy planują wspierać modyfikacje interfejsu użytkownika, a jeśli tak, to czy będą one „ograniczone, aby nie wywołać wyścigu zbrojeń” obecnych w World of Warcraft”, czy też zostanie przyjęte podejście podobne do tego z Final Fantasy 14?

Ograniczenia dodatków i podejście do programowania

Dyrektor ds. doświadczeń użytkowników Ed Altorfer odniósł się do ograniczeń dodatków w grze MMO. Podkreślił ryzyko dodawania dodatków w kontekście sposobu, w jaki World of Warcraft je obsługuje, a także pewne potencjalne zastosowania dodatków w zakresie ułatwień dostępu i preferencji interfejsu użytkownika.

Kierunek, jaki obiera Project Ghost, wydaje się zmierzać w stronę czegoś mniej zaśmieconego niż World of Warcraft, ale być może bardziej zajętego niż Final Fantasy 14, przynajmniej jeśli chodzi o to, co jest dozwolone.

Bilans dodatków: pomiędzy tradycją Warcrafta a surowymi zasadami Final Fantasy 14

Dodatki są powszechną koncepcją w World of Warcraft, ale ich użycie jest zupełnie inne w Final Fantasy 14. Square Enix, twórca tej ostatniej, zawsze ograniczało dodatki, nawet jeśli gracze nie zawsze przestrzegali tych zasad. Chociaż zespół Ghost nie wydaje się tak rygorystyczny jak Final Fantasy 14, jeśli chodzi o dodatki, prawdopodobnie będzie ich mniej, niż są przyzwyczajeni gracze World of Warcraft.

Ghost chce wkomponować się w życie graczy

Docelowo studio chce, aby jego gra naturalnie wpasowała się w życie graczy, unikając nadmiernej złożoności World of Warcraft, oferując jednocześnie nieco większą elastyczność niż w Final Fantasy 14.

Źródło: www.bing.com