Nowe jajko wielkanocne odkryte w fabule WoW: The War Within

Odkrycie easter Egga w World of Warcraft ujawnia wskazówki dotyczące nadchodzącego rozszerzenia

Zapalony fan WoW-a odkrył jajko wielkanocne, które dostarcza nam informacji na temat mitologii gry i fabuły nadchodzącego dodatku The War Within.

Odkrywczy Easter Egg

Fan World of Warcraft, Korrin/Hammerman753 (za pośrednictwem Wowhead), odkrył niedawno w grze interesujący easter Egg, związany z DLC ogłoszonym na BlizzConie w listopadzie ubiegłego roku – The War Within. Odkrycie to mogło ujawnić informacje na temat fabuły tego rozszerzenia.

Dzięki zeszłorocznemu zwiastunowi wiedzieliśmy już, że jednym z głównych wątków fabularnych The War Within będzie wielki miecz wbity w planetę przez Sargerasa, twórcę Płonącego Legionu. Okazuje się jednak, że w WoW-ie można znaleźć dodatkowe informacje na temat wspomnianego ostrza, a tym samym dowiedzieć się więcej o uniwersum World of Warcraft, które najprawdopodobniej zostanie rozszerzone w nadchodzącym, dziesiątym dodatku do gry.

Anegdoty z historii gry The War Within

Jak uzyskać dostęp do tego Easter Egga? Najpierw musisz dostać się do Silithus. Następnie, wyposażeni w odpowiednie przedmioty do transmogu, dostępne w Skrzynce z Bronią Kosmiczną od listopada ubiegłego roku, musicie odnaleźć Pustelnika Zmierzchu, którego można znaleźć na środku pustyni. Jeśli podejdziesz do tego orczego pustelnika, mając miecz Gorridar lub Seetheras – ostrza przypominające to zasadzone przez Sargerasa – usłyszysz od niego następujące słowa:


„Ostrzegałem was, że nadchodzą czasy ostateczne. Ta broń, którą trzymasz, jest tego dowodem. Emituje tę samą energię, która przeszła przez ostrze Mrocznego Tytana.
Dlaczego uderzył w to miejsce? Był zbyt utalentowanym taktykiem, aby wybrać ten cel losowo. Jego krucjata miała na celu wykorzenić wszelkie życie z istnienia. Czy sądzisz, że jego ostatni czyn przed pojmaniem przez Panteon nie posłuży temu celowi?
Postępuj ostrożnie, wojowniku, abyś nieświadomie służył tej samej sprawie. »

Natomiast jeśli podejdziemy do wspomnianego pustelnika z Taesavirem lub M’thorusem, czyli sztyletami tytanów, to pustelnik rozpoznając broń powie:


„Tytani dbają tylko o swój Zakon. Poświęcą wszystko, aby jej bronić, łącznie ze swoimi własnymi wyznawcami.
Nawet działania Mrocznego Tytana przebiegały według pewnego schematu. Motywowała ich nieubłagana logika, mająca na celu narzucanie innym swojej idealnej wizji i chęć wyeliminowania istnienia w przypadku nieosiągnięcia celu.
Czy myślisz, że reszta jego gatunku jest inna? Tylko metodą, a nie bramką. Uważaj, aby nie stać się na ślepo częścią ich planu. »

Wreszcie zbliżając się do pustelnika z transmogryfikowaną laską Pieśni Pustki, bronią należącą niegdyś do Herolda Pustki, usłyszymy historię przerwaną… „obecnością”, która nawiedza naszego rozmówcę:


„Czy masz pojęcie, ile lat ma broń, którą trzymasz?”
Był czas, kiedy całym światem rządziło Mroczne Imperium. Było cudownie.
Mistrzowie przekazali swoje błogosławieństwa swoim wyznawcom. Ten personel był jednym z takich prezentów.
Zaoferowano go Heroldowi [Xal’atath – éd. note] żeby pewnego dnia mogła… mogła… Co? Nie, nie miałem zamiaru im tego mówić!
[Après cela, l’orc se tait, comme s’il avait été réprimandé par une entité invisible.] »

Z tych słów pustelnika możemy wywnioskować dwie rzeczy na temat fabuły The War Within. Po pierwsze, ostrze przebite przez Sargerasa było prawdopodobnie częścią większego planu, który może wciąż być realizowany w trakcie ekspansji. A po drugie, Bohater Pustki Ten ostatni z nieznanych powodów został zmuszony przez obcą istotę do nieujawniania informacji o pierwotnym przeznaczeniu Pieśni Pustki – broni używanej niegdyś przez Xal’atatha.

Warto pamiętać, że opisane powyżej odkrycia, choć niezwykle interesujące dla fanów mitologii WoW-a, to jedynie easter Eggs, więcej ciekawostek mających wzbudzić emocje przed premierą dodatku w tym roku, a nie przełomowe informacje o fabule.

Pamiętajcie, że World of Warcraft – oprócz The War Within – otrzyma dwa inne duże rozszerzenia, zatytułowane Midnight i The Last Titan, które będą stanowić trylogię opowiadań określaną w zapowiedziach jako World Sould Saga.

Oficjalna strona World of Warcraft

Źródło: www.bing.com