Nowe dodatki do World Of Warcraft gotowe przed 2030 rokiem

BlizzCon 2023: Ogłoszono trzy nowe rozszerzenia do World of Warcraft

BlizzCon 2023 obfitował w zapowiedzi w Anaheim Convention Center w Los Angeles, gdzie po raz pierwszy od czterech lat wydarzenie odbyło się osobiście. Jednym z najważniejszych punktów konwencji było ogłoszenie nie jednego, ale trzech nowych rozszerzeń do World of Warcraft, które będą częścią większej, nadrzędnej historii zwanej Saga Soulworlds.

Wewnętrzna wojna, Północ i Ostatni tytan

Szczegóły na temat nowych rozszerzeń World of Warcraft

Blizzard uzupełnił ogłoszenia, podając nieco więcej informacji na temat harmonogramu wydań. Jest to wciąż trochę niejasne, ale daje przybliżone oszacowanie potencjalnej premiery każdego rozszerzenia. Najwyraźniej czas oczekiwania między kolejnymi dodatkami będzie krótszy, gdyż studio powołało dwa osobne zespoły do ​​pracy nad dwoma pierwszymi dodatkami jednocześnie, mając nadzieję ukończyć całą sagę przed 2030 rokiem.

Gracze będą mogli udać się do Azeroth, w głąb Khaz Alghar, domu rasy krasnoludzkich kowali zwanych Ziemianami. Ziemianie będą grywalną rasą i po raz pierwszy gracze Hordy będą mogli grać jako Krasnolud, choć będzie on nieco większy niż jego odpowiednik z Przymierza. Gracze, którzy wybiorą Ziemian, będą mogli grać niemal wszystkimi dostępnymi klasami z wyjątkiem Druidów, Łowców Demonów i Przywoływaczy.

Nowe funkcje i nadchodzące edycje

The War Within wprowadzi także popularną funkcję Warbands dla postaci alternatywnych, nową, międzyfrakcyjną rasę sojuszniczą zwaną Delves, talenty bohaterów i zwiększenie maksymalnego poziomu do 80. Rozszerzenie będzie dostępne w trzech edycjach w cenie zaczynającej się od 49,99 USD za wersję Basic Edition, 69,99 dolarów za wersję Heroic i 89,99 dolarów za wersję Epic, która kontrowersyjnie będzie obejmować dostęp do wersji beta i wcześniejsze rozpoczęcie przez trzy kontrowersyjne dni. Należy jednak zauważyć, że gracze, którzy uzyskają wcześniejszy dostęp do gry, zostaną wykluczeni z zawartości końcowej gry, w tym ze Spotkań Mitycznych, na czas okresu wczesnego rozpoczęcia.

Jeśli chodzi o Dragonflight, premiera Guardians of the Dream ma nastąpić dzisiaj i będzie ostatnią dużą aktualizacją rozszerzenia, chociaż gracze nadal mogą spodziewać się większej zawartości fabularnej, a także nowego pola bitwy w najbliższej przyszłości.

Źródło: mmos.com