Nowa zmiana świata w World of Warcraft – Destructoid

Według dyrektora gry Iona Hazzikostasa w wywiadzie dla GameSpot, prawdopodobna jest całkowita przebudowa starego świata Azeroth w World of Warcraft. Ostatni raz coś takiego miało miejsce podczas rozszerzenia Cataclysm w 2010 roku. Hazzikostas twierdzi, że zespół programistów wyciągnął wnioski z Cataclysm, które zostało negatywnie skrytykowane za usunięcie części WoW-a z ery 2004, które cieszyły się dużym zainteresowaniem graczy. Celem byłoby wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań w celu zachowania obecnie istniejących części gry. „Zdecydowanie jesteśmy otwarci na ten pomysł w pewnym momencie” – powiedział Hazzikostas GameSpot. „To luka, jeśli cofniemy się i pomyślimy o World of Warcraft jako o żywym świecie, który stale ewoluuje, jeśli w pewnym sensie wmalowaliśmy się w róg, w którym znajdują się wszystkie te kultowe lokalizacje, ale tak naprawdę nie możemy z nich korzystać, ponieważ zostały już wykorzystane. »

Choć nie każdemu podobają się tego typu zmiany, jest to z pewnością sytuacja zrozumiała dla WoW-a. Popularna gra MMORPG będzie w przyszłym roku obchodzić swoje 20-lecie, a większość obecnego świata gier opiera się na przestarzałych technologiach i zasobach. Jednak wraz z popularnością World of Warcraft: Classic łatwo zrozumieć, dlaczego istnieją wahania. Mimo że obie gry działają osobno, część graczy woli starą zawartość.

Nowa ekspansja w zasięgu wzroku

Blizzard ujawnił wczoraj najnowszą aktualizację obecnego rozszerzenia World of Warcraft: Dragonflight. Ta aktualizacja przygotuje grunt pod kolejne rozszerzenie WoW, które może zostać ogłoszone podczas BlizzConu 2023. Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-4 listopada, a ogłoszenia należy spodziewać się podczas ceremonii otwarcia. Chociaż Hazzikostas nie potwierdził, kiedy nastąpi aktualizacja, możemy ją zobaczyć już w następnym rozszerzeniu. Możliwe jednak, że zobaczymy początek przebudowy, ale nie w jej pełnym zakresie. Całkowity remont może nastąpić w trakcie rozszerzenia lub nawet wielu rozszerzeń. Dragonflight to ostatnio jedno z najlepszych rozszerzeń, więc miejmy nadzieję, że nowe rozszerzenie wykorzysta swoje pozytywne strony.

Chris Metzen, słynny scenarzysta i jeden z oryginalnych twórców Warcrafta, niedawno wrócił do Blizzarda. Mamy nadzieję, że odegra to ważną rolę w procesie twórczym i pomoże wzmocnić mocne strony Dragonflight. Patrząc wstecz, Cataclysm z pewnością nie był najlepszym rozszerzeniem. Oprócz ulepszeń wizualnych, przebudowa świata pod wieloma względami bardziej przypominała regres niż poprawę. Osobiście nie miałbym nic przeciwko nowocześniejszej, całkowitej przebudowie, wykorzystującej to, czego Blizzard nauczył się przez ostatnie 20 lat.

Źródło: www.destructoid.com