Nowa bohaterka World of Warcraft wywołuje sensację

World of Warcraft: The War Within nabiera kształtów i szczerze mówiąc, zapowiada się całkiem nieźle – jak niedawno zauważył nasz kolega Fraser Brown, ofiara wiru zabawy MMO i członek zespołu PC Gamer, gra toczy się przez prawdziwy złoty wiek. Powodów tego sukcesu jest kilka: Dragonflight zakasał rękawy, aby wykonać niezbędną pracę, istnieje teraz wiele sposobów gry, a Mists of Pandaria: Remix jest zarówno przedmiotem wielu krytyki, jak i bardzo wciągający – romans – nienawiść jest lepsza niż totalna nienawiść.

Nowy charyzmatyczny antagonista

Główny bohater nadchodzącego rozszerzenia, Xal’atath, wydaje się być nowym gotyckim zauroczeniem wszystkich. Spore emocje wywołał zwiastun zatytułowany Shadow and Fury, zamieszczony na kanale YouTube gry. W tym filmie kilka ważnych postaci przeżywa kryzys egzystencjalny po groźnym głosie samej Xal’atath.

Tym, co naprawdę przykuło uwagę wszystkich, był uśmiech Xal’atatha na końcu zwiastuna, który, trzeba przyznać, jest perfekcyjnie diabelsko animowany. Gracze zachwycają się subredditem gry, wyrażając uwielbienie dla tej nowej postaci.

Olśniewająca popularność

Xal’atath urzekł graczy World of Warcraft, szczególnie swoim ekscytującym, złym wymiarem. Popularność tej postaci można wytłumaczyć faktem, że gracze od dawna szukają naprawdę złego i atrakcyjnego antagonisty.

Takie podejście przypomina innych charyzmatycznych złoczyńców, takich jak Illidan, który był bardzo popularny w przeszłości. Xal’atath zdaje się wypełniać pustkę pozostawioną przez innych, mniej porywających złoczyńców, wnosząc do swojej postaci warstwę złożoności i uwodzenia.

Źródło: www.bing.com