Nowa aktualizacja WoW: Jazda na smokach poza Wyspami Smoków!

Następna aktualizacja World of Warcraft w końcu umożliwi graczom ujeżdżanie smoków poza Dragon Isles, ale z niewielkimi ograniczeniami.

Nowa era dla Dragonridingu

Po miesiącach oczekiwań firma Blizzard Entertainment ogłosiła, że ​​aktualizacja 10.2.5 umożliwi graczom latanie smokami poza Smocze Wyspy. Jednakże prędkość wspomnianych smoków będzie ograniczona do 80% ich maksymalnej prędkości. To posunięcie ma na celu zachowanie równowagi w starym świecie, zapewniając jednocześnie nowe wrażenia z gry fanom Dragonriding. Zdolności i możliwości dostosowania smoków będą nadal dostępne, oferując nowy wymiar grze bez uszczerbku dla integralności istniejących obszarów.

Niezbędne ograniczenie

Twórcy WoW wyjaśnili, że stare obszary gry nie były początkowo zaprojektowane tak, aby umożliwić jazdę na smokach, stąd nałożone ograniczenia. W ten sposób rozległe połacie Westfall, składające się tylko z dziewięciu jednostek światowych, zostaną zrównoważone ograniczeniem prędkości smoków jeżdżących na smokach. Ten ruch ma na celu zapobiec temu, aby świat Azeroth, Outland, Draenor i Shadowlands stał się zbyt mały i łatwy do przemierzania.

Decyzja o ograniczeniu prędkości smoków nie ma na celu ograniczenia dostępu do Dragonridingu, ale zachowanie integralności i równowagi w starych obszarach gry. Jednakże gracze nadal będą mogli latać smokami z większą prędkością niż w przypadku konwencjonalnego latania wierzchowce. Co więcej, ich klasyczne wierzchowce nauczą się także jazdy na smokach w kolejnym rozszerzeniu, The War Within, co ułatwi im przemierzanie ulubionych obszarów z poprzednich rozszerzeń.

Docelowo decyzja ta ma na celu zapewnienie spójności świata WoW-a, oferując jednocześnie nowy wymiar zabawy fanom Dragonriding.

Źródło: dotesports.com