Notorious Studios, założone przez byłych twórców WoW, chce zbudować kolejny rozdział Core Fantasy RPG


Nowy niezależny zespół twórców gier z Orange County o nazwie Notorious Studios został odsłonięty wczoraj. Została założona przez dziewięciu byłych weteranów Blizzarda, w tym Chrisa Kaleiki (byłego projektanta systemów i klas w World of Warcraft przez 13 lat, projektanta klasy mnicha i systemu talentów PvP), Cole’a Eastburna (byłego starszego artysty ds. rozwoju wizualnego w World of Warcraft w Blizzard przez 14 lat), Colin Volrath (były starszy projektant II poziomu w Blizzard w World of Warcraft), Cort Keefer (były inżynier rozgrywki w Blizzard w World of Warcraft), Doug Frazer (były starszy inżynier rozgrywki w World of Warcraft w Blizzard ), Eric Braddock (były starszy grafik w World of Warcraft w Blizzard), Jason Kanagaratnam (były starszy inżynier rozgrywki w World of Warcraft w Blizzard), Robert Moodey (były starszy inżynier rozgrywki w Blizzard) i Alex O’Konski (wcześniej starszy Inżynier serwera w Overwatch w Blizzard).

Notorious Studios zostało nazwane na cześć długoletniej gildii Kaleiki. W krótkiej prezentacji wideo zasugerował również rodzaj gry, którą tworzy studio, która, jak można się spodziewać, bardzo przypomina grę MMO.

Blizzard zwolnił przywódców Diablo IV i World of Warcraft

Jest trochę za wcześnie, aby mówić o tym, czym dokładnie jest projekt, ale niektóre kluczowe elementy gry wynikają z naszych wspólnych pasji jako zespołu, które obejmują podstawowe fantasy RPG, rozgrywkę dla wielu graczy i świetną walkę. Wierzymy, że moc gier polega na łączeniu ludzi, w rzeczywistości nasza nazwa studia Notorious pochodzi od naszej ponad 17-letniej gildii graczy, zwanej również Notorious. Moja gildia, jak być może wielu z was, stała się integralną częścią mojego życia w grach, więc bez względu na to, czy jest to tylko ty i kilku przyjaciół na Discordzie, czy większa społeczność, taka jak gildia, wiedz, że wierzymy w moc gier, która przyciąga ludzi razem w przeciwieństwie do żadnego innego medium.

Notorious Studios otrzymało już pewne fundusze od Riot Games, 1 UP Ventures i Galaxy Interactive. Najwyraźniej minie dużo czasu, zanim otrzymamy konkretne informacje i zasoby dotyczące samej gry, ale będziemy mieć na to oko i zgłaszać, gdy to się stanie.

Source : https://wccftech.com/notorious-studios-founded-by-ex-wow-devs-wants-to-build-the-next-chapter-of-core-fantasy-rpg/