Notorious Studios uwalnia się od World of Warcraft i buduje własne światy


Dołącz do liderów gier online na GamesBeat Summit Next, który odbędzie się w dniach 9-10 listopada. Dowiedz się więcej o tym, co będzie dalej.


Chris Kaleiki pracował nad World of Warcraft w Blizzard, gdzie spędził lata projektując i równoważąc klasy postaci. Opracował nawet mnicha do rozszerzenia Mists of Pandaria. Teraz założył własną firmę Notorious Studios, aby wykorzystać to doświadczenie.

„Ostatecznie wszyscy w naszym zespole naprawdę budujemy światy. Lubimy budować światy. Na tym skupimy się w naszym pierwszym tytule” – powiedział Kaleiki GamesBeat. Jego studio ma teraz osiem osób, wszyscy byli również członkami zespołu World of Warcraft. Wielu z nich należało również do jego gildii WoW, zwanej także Notorious.

Chociaż nie będzie zbyt konkretny na temat nowej gry studia, powiedział, że będzie to wieloosobowa gra RPG z akcją z perspektywy trzeciej osoby. Więc jeśli nie jest to gra MMO, będzie przynajmniej sąsiadować z MMO. Kaleiki chce powiększyć studio do 12 osób na początku przyszłego roku.

Oczywiście Blizzard, a zwłaszcza zespół World of Warcraft, pojawił się w wiadomościach z powodu dochodzeń w sprawie praktyk w miejscu pracy i oskarżeń o molestowanie seksualne.

Seminarium internetowe

Trzech najlepszych profesjonalistów od inwestycji opowiada o tym, czego potrzeba, aby sfinansować swoją grę wideo.

Oglądaj na żądanie

„Wyzwania, jakie miał Blizzard, a które zostały odkryte w ciągu ostatnich kilku miesięcy, były naprawdę niepokojące, trudno o nich usłyszeć” – powiedział Kaleiki. „Wpływa to również na nas, mimo że przez jakiś czas byliśmy poza Blizzardem”.

Jak więc Notorious może uniknąć tych samych pułapek, które dotknęły Blizzarda?

„Ważne jest założenie kultury i brak tolerancji dla nękania i tego typu rzeczy, a także bycie przejrzystym i otwartym. Dążymy do stworzenia bardziej płaskiej struktury. Nikt z nas nie jest liderem ani dyrektorem. Wcześniej w naszej karierze wszyscy byliśmy indywidualnymi współpracownikami. Byliśmy tymi, którzy po prostu budowali, kodowali, tworzyli sztukę lub projektowali rzeczy. Dążymy do uzyskania bardziej płaskiej struktury, w której nie mamy sztywnej hierarchii. Nękanie zwykle pochodzi z relacji podwładny-przełożony. Mamy nadzieję, że bardziej płaska struktura może rozwiązać niektóre z tych problemów”.

Pomoc w zamieszkach

Notorious nawiązał współpracę z Riot Games. Deweloper League of Legends zainwestował w nowe studio.

„Myślę, że są deweloperami, którzy bardzo dbają również o wrażenia gracza” – powiedział Kaleiki. „Mają franczyzę uwielbianą przez graczy. Mamy tak wielu przyjaciół i kolegów, którzy pracują w Riot, którzy pracowali kiedyś w Blizzard. Zawsze miałem na nie dobry widok”.

To wsparcie może być kluczem do pomocy Notoriousowi w uruchomieniu pierwszego projektu.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani ideą tego studia i kulturą, którą zamierzamy zbudować, oraz rodzajami gier, które możemy tworzyć” – podsumował Kaleiki.

GryBeat

Credo GamesBeat dotyczące branży gier brzmi „gdzie pasja spotyka się z biznesem”. Co to znaczy? Chcemy Ci powiedzieć, jakie znaczenie mają dla Ciebie wiadomości — nie tylko jako decydent w studiu gier, ale także jako fan gier. Niezależnie od tego, czy czytasz nasze artykuły, słuchasz naszych podcastów, czy oglądasz nasze filmy, GamesBeat pomoże Ci poznać branżę i cieszyć się jej zaangażowaniem.

Jak to zrobisz? Członkostwo obejmuje dostęp do:

  • Newslettery, takie jak DeanBeat
  • Wspaniali, edukacyjni i zabawni mówcy na naszych wydarzeniach
  • Możliwości nawiązywania kontaktów
  • Wywiady tylko dla członków specjalnych, czaty i wydarzenia „otwartego biura” z personelem GamesBeat
  • Rozmawianie z członkami społeczności, personelem GamesBeat i innymi gośćmi na naszym Discord
  • A może nawet fajna nagroda lub dwie
  • Wprowadzenia do stron o podobnych poglądach

Zostań członkiemSource : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=13A33B2A0D024468AC8D68FC0BBAA23B&url=https%3A%2F%2Fventurebeat.com%2F2021%2F10%2F25%2Fnotorious-studios-breaks-free-from-world-of-warcraft-to-build-its-own-worlds%2F&c=14161868471812627079&mkt=fr-fr