Nie zaplanowano większych zmian balansu klas w WoW Classic Season of MasteryBlizzard ogłosił dzisiaj, że nie planuje się większych zmian klas w WoW Classic Season of Mastery. W ramach tego oświadczenia Blizzard odniósł się do obaw, że wojownicy i łotrzycy będą przytłaczająco popularni w dłuższych walkach sezonu mistrzostwa, zauważając, że w oparciu o testy beta, grupy, które stosowały klasy walczące w zwarciu, miały większe trudności niż grupy z różnorodnymi klasami.

Sformułowanie wpisu na blogu również wskazuje, że Blizzard nie byłby przeciwny do zmian klas w przyszłych sezonach, ponieważ jest określone „to nie jest w naszym planie na ten sezon” zamiast szerszego stwierdzenia obejmującego wszystkie warianty WoW Classic.

Brak większych zmian klasKlasy są soczewką, przez którą patrzymy na World of Warcraft, a dla wielu graczy sposób, w jaki gra nasza ulubiona klasa, stanowi dużą część wspomnień z określonej epoki w historii World of Warcraft. Duża część tego, co czyni WoW Classic wyjątkowym, to możliwość ponownego przeżycia i ponownego opanowania rozgrywki, którą zapewniały poprzednie wersje WoW, a duża część projektu WoW Classic przywraca to graczom. Chcemy, aby gracze rozpoznali swoje klasy, zarówno ich mocne strony, jak i ograniczenia, i nie chcemy stwarzać sytuacji, w których konieczne są częste zmiany balansu i pozostawiają graczy zastanawiających się, co dzieje się z ich klasą z tygodnia na tydzień. oczywiście, ale ogólnie rzecz biorąc, zajęcia, które znasz z Classic, będą zajęciami, których doświadczysz ponownie w tym sezonie. Tak więc, chociaż wiemy, że niektórzy gracze są zainteresowani wersją Classic, która ma zmiany w podstawowych zestawach narzędzi, nie jest to w naszym planie na ten sezon. Słyszeliśmy również obawy, że zwiększenie zdrowia bossów rajdowych może jeszcze bardziej zmniejszyć klasę różnorodność. Skupiało się to zwłaszcza na wojownikach i łotrzykach, którzy są lepsi w długich walkach, ponieważ nie zabraknie im many. Nie jesteśmy niewrażliwi na tę troskę, ale naszą intencją stojącą za zwiększeniem zdrowia bossów rajdowych jest zrekompensowanie lepszych przedmiotów na sprzęcie i ulepszonych talentów zapewnianych przez przedmioty i klasy w wersji 1.12. Chcemy mieć pewność, że gracze rzeczywiście pozostaną w walce wystarczająco długo, aby zaangażować się w mechanikę bossa, i wierzymy, że zmiany wprowadzone do potyczek mogą zainspirować nowe strategie rajdów. W oparciu o to, co widzieliśmy w testach beta Molten Core i Onyxia w zeszłym tygodniu, grupy składające się z wojowników i łotrzyków zdawały się walczyć bardziej niż grupy, które miały większą różnorodność klas. Jest tam wiele zmiennych, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich sprzęt i fakt, że po raz pierwszy doświadczyli walk, ale to dało nam nadzieję, że jesteśmy na dobrej drodze. Będziemy jednak mieć oko na rzeczy; w razie potrzeby jesteśmy otwarci na dalsze poprawki, jeśli okaże się, że się mylimy.Ostatecznie nie jest celem Sezonu Mistrzostwa, aby wykluczyć jakąkolwiek klasę lub styl gry z jakiejkolwiek zawartości rajdu i spodziewamy się, że Sezon Mistrzostwa zawartość raidu może i zostanie usunięta za pomocą bardzo szerokiej gamy kompozycji raidów. Nie oznacza to, że oczekujemy, że każda specyfikacja będzie w pełni reprezentowana na wszystkich poziomach gry, ale mamy nadzieję, że wszystko będzie znajome podczas poruszania się w innym tempie, z nowymi problemami do rozwiązania, aby sprostać wyzwaniom gry .

Source : https://www.wowhead.com/news=324766/no-major-class-balance-changes-planned-for-wow-classic-season-of-mastery