Nie możesz już tweetować z poziomu „World Of Warcraft”.


Blizzard Entertainment to ogłosił Świat WarcraftaIntegracja Twittera jest usuwana z gry MMO, kilka dni po tym, jak właściciel Twittera, Elon Musk, ogłosił plany umieszczenia API witryny za zaporą płatną.

„W ciągu najbliższych dwóch dni dokonamy aktualizacji Świat Warcrafta usunąć zintegrowaną funkcję publikowania na Twitterze” – ogłosił Blizzard we wczorajszym poście na forum (8 lutego). „Po tej małej aktualizacji funkcja tweetowania z poziomu gry nie będzie już dostępna, a ustawienia przechowujące dane logowania na Twitterze nie będą już wyświetlane”.

„Nie będzie to wymagało żadnych działań ze strony graczy” – dodał Blizzard.

Czas ogłoszenia Blizzarda jest zgodny z planami Twittera, aby zapłacić za swój interfejs programowania aplikacji (API), który umożliwia stronom trzecim dostęp do Twittera bez konieczności przechodzenia przez frontowy interfejs witryny.

Od dzisiaj (9 lutego) dostęp do API Twittera będzie kosztował 82 GBP (100 USD) na podstawowym poziomie. Jednak w zależności od jego wykorzystania kupujący mogą zapłacić do 2059 GBP (2500 USD) miesięcznie za łącznie 10 000 żądań. Dostępny jest również bardziej „zaawansowany” pakiet Enterprise i chociaż ceny nie są publicznie dostępne, prawdopodobnie będzie jeszcze droższy.

Świat Warcrafta. Źródło: Blizzard Entertainment.

Biorąc pod uwagę czas, jest to prawdopodobne Świat WarcraftaFunkcja Twittera została usunięta, aby Blizzard nie płacił opłat API Twittera. Plany wprowadzenia paywalla spotkały się z krytyką ze strony tych, którzy prowadzą zautomatyzowane konta w serwisie, które polegają na dostępie do API.

W odpowiedzi Elon Musk częściowo wycofał się z planów ogłaszając „Twitter umożliwi lekki, tylko do zapisu interfejs API dla botów dostarczających dobre treści, które są bezpłatne”.

Jednak inni nadal będą musieli płacić za dostęp do API Twittera.

Jeśli chodzi o Świat Warcraftaw zeszłym miesiącu MMO trafiło na pierwsze strony gazet, kiedy Blizzard podobno zwolnił prowadzenie dla swojego klasycznego spin-offu za protest przeciwko polityce oceny pracowników firmy.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63e5c883cd694e1c91f62aa7aada5279&url=https%3A%2F%2Fwww.nme.com%2Fen_asia%2Fnews%2Fgaming-news%2Fyou-cant-tweet-from-inside-world-of-warcraft-anymore-3396015&c=7107584051681780447&mkt=fr-fr