Najbardziej kultowe lochy World of Warcraft z każdego dodatku


Z blisko 20-letnią historią, Świat Warcrafta ma ogromną liczbę lochów do przejścia. Przez lata gracze walczyli z tymi instancjami niezliczoną ilość razy. Niektóre lochy są mile wspominane, podczas gdy inne powodują Świat Warcrafta gracze wzdrygają się na myśl o ponownym postawieniu w nich stopy.


Między wanilią Świat Warcrafta i jego kolejnych dziewięciu rozszerzeń, ponad sto lochów, rajdów i podobnych instancji można znaleźć w całym świecie gry. Jednak kilka lochów wyróżnia się w każdym dodatku. Poprzez sławę lub niesławę, te instancje przeszły do ​​historii jako najbardziej kultowe lochy w swoim rodzaju Świat Warcrafta ekspansja.

GRACZOWY WIDEO DNIA

POWIĄZANY: World Of Warcraft: Ranking każdego dodatku od najgorszego do najlepszego, według Metacritic


Waniliowy World of Warcraft – Głębiny Czarnej Skały

Podczas gdy w wanilii jest wiele niezapomnianych lochów Świat Warcrafta, żaden nie jest bardziej niesławny niż Głębiny Czarnej Skały. Największa z siedmiu instancji w Blackrock Mountain, Blackrock Depths to nie tylko największe lochy Łał, ale prawdopodobnie każda gra MMORPG. Z ponad 20 bossami rozsianymi po ogromnym obszarze, całkowite oczyszczenie Blackrock Depths może zająć każdą imprezę od czterech do sześciu godzin.

Do lochu można wejść na poziomie 42, ale gracze rzadko to robili do poziomu 53 z powodu trudnych wrogów i dużej gęstości mobów. Chociaż niewielu graczy prowadzi Blackrock Depths we współczesnym świecie Łałbyło kiedyś centrum wielu zadań, unikalnych receptur i przedmiotów, a nawet specjalną stacją rzemieślniczą, którą kowale i inżynierowie musieli odwiedzać, aby wytapiać sprzęt z ciemnego żelaza.

Płonąca Krucjata – Jaskinie Czasu

wow do potwierdzenia jaskinie czasu thrall arthas medivh murozond archimonde

W Burning Crusade pojawiło się wiele kultowych lochów, takich jak Magisters’ Terrace czy trifecta wokół Tempest Keep, ale instancje z Caverns of Time wygrywają. To centrum zadań dla brązowego stada smoków w Świat Warcrafta otrzymało swoje pierwsze lochy w Burning Crusade, w tym Escape from Durnholde Keep i Opening the Dark Portal.

Te lochy umożliwiły graczom cofnięcie się w czasie do ważnych wydarzeń, takich jak ucieczka Thralla z niewoli i zdrada Medivha, co pozwoliło im pomóc powstrzymać Nieskończone Stado Smoków przed zmianą historii. Precedens ustanowiony przez te lochy pozwolił Łał wprowadzić podobne pomysły później, jak Culling of Stratholme.

Gniew Króla Lisza — Sale Odbicia

wow wotlk arthas lich king zamrożone hale

Wrath of the Lich King było pełne niesamowitych instancji z interesującą mechaniką, jak mini-gra potyczek z Trial of the Champion, ale Halls of Reflection zrobiło szczególnie wyjątkowe wrażenie. Ten loch dał fanom bliższe spojrzenie na historię Łał postacie takie jak Król Lisz, Uther, Jaina i Sylvanas.

Najbardziej pamiętną częścią lochu jest jego ostatnie spotkanie. Gracze stają twarzą w twarz z Królem Liszem i muszą walczyć z falami nieumarłych – po drodze rozbijając lodowe ściany – zanim Arthas ich złapie. To wyjątkowe spotkanie stawia Sale Odbicia ponad wszystkimi innymi lochami we Wrath of the Lich King.

Kataklizm – Koniec Czasu

wow df cata minecraft rekreacja

Przebudowa świata Cataclysm zmieniła kilka lochów wraz z wieloma strefami. Żaden z tych przeróbek nie mógł się równać z End Time. Ta oszałamiająca instancja prowadzi graczy przez alternatywną rzeczywistość, w której Deathwing wygrywa, a oprawa wizualna lochów zapadła w pamięć niektórym graczom. Świat Warcrafta graczy do odtworzenia Czasu zakończenia Minecraft ponad dekadę później.

Ta instancja stawia graczy przed zepsutymi odbiciami ich ulubieńca Łał postacie wybrane z losowej listy, co daje dungeonowi wielką wartość powtórki. Ostateczna konfrontacja z Murozondem, przywódcą Nieskończonego Stada Smoków, również miała trwałe skutki, które mogą pojawić się w historii Nozdormu w Dragonflight.

Mists of Pandaria – Szkarłatny Klasztor i Scholomancja

wow mop high inquisitor sally whitemane jandice barov

Chociaż niektórzy gracze mają miłe wspomnienia z lochów Mists of Pandaria, takich jak Świątynia Nefrytowego Węża, Browar Stormstout czy Pałac Mogu’shan, niewielu pozostawiło trwały ślad. To mówi, Świat Warcrafta przerobił instancje Szkarłatnego Klasztoru i Scholomancji z wanilii w tym rozszerzeniu iw jakiś sposób uczynił te ukochane lochy jeszcze lepszymi.

Z zaktualizowaną grafiką i fabułą z udziałem WoW’y Opuszczone, odnowione lochy skradły serca wielu. Gracze nie mogli się doczekać, by ponownie uprawiać Szkarłatny Klasztor w celu zdobycia kapelusza Wielkiego Inkwizytora Białowłosego i naramiennika Heroda, a wszyscy byli zbyt chętni do odkrywania złego bliźniaka Hogwartu w odnowionej Scholomancji.

POWIĄZANY: Gracze World of Warcraft uważają, że Dragonflight i Mists of Pandaria mają podobną fabułę

Warlords of Draenor – Grimrail Depot

wow pociąg wod loch żelazna horda

Nie Świat Warcrafta rozszerzenie ma tyle samo skróconej zawartości, co Warlords of Draenor. Mimo to wśród instancji można było znaleźć kilka perełek, takich jak Grimrail Depot. W tym wyjątkowym lochu gracze toczyli bitwy w jadącym pociągu – założenie zbyt imponujące, by nie stać się ikoną.

Ciasne areny i skomplikowana mechanika dzielą społeczność co do tego, czy kochają, czy nienawidzą Grimrail Depot, a stale poruszające się tła powodowały problemy z graczami wrażliwymi na ruch. na szczęście Łał ostatecznie dodano przedmiot użytkowy, który dezaktywuje ruchome tła w lochach, takich jak Grimrail Depot lub Maw of Souls, co było wielką wygraną w zakresie dostępności w Świat Warcrafta który otwiera zabawny czas dla jeszcze większej liczby osób.

Legion – Wróć do Karazhanu

wow legion medivh karazhan remake

World of Warcraft: Legion miał kilka niesamowitych lochów, takich jak Maw of Souls, Halls of Valor i instancje w Suramarze. Jednak Return to Karazhan, kolejny remake waniliowej instancji, zwyciężył nad innymi. Mocne spotkania i niesamowite nagrody w WoW’y Powrót do lochów Karazhan sprawia, że ​​warto biegać nawet po latach.

Modernizacja Łał przewidziana dla Karazhan przywróciła graczy do upiornej, zwariowanej wieży czarodziejów z kilkoma niezapomnianymi bitwami i efektami wizualnymi. Przewrócone pokoje, alternatywne wymiary, a nawet walka z bossem, w której gracze zmniejszają się do rozmiarów mrówki, zapewniają niezapomniany rozdział w Legionie.

Bitwa o Azeroth — Posiadłość Waycrest

wow bfa drustvar nawiedzona rezydencja

Chociaż Battle for Azeroth było kontrowersyjnym rozszerzeniem, jego strefy, grafika i lochy były niezwykłe. Wśród nich szczególnie silne wrażenie wywarł Waycrest Manor jako zakończenie przerażającej historii Drustvar, w której gracze mierzą się z naprawdę upiornymi wrogami.

Wystrój, atmosfera i tempo lochów stawiają je ponad innymi, nawet poza Battle for Azeroth. Jego kulminacyjna bitwa z Gorak Tul doprowadziła również do kilku interesujących implikacji zarówno dla przeszłości, jak i przyszłości Azeroth, z których część została zbadana podczas historii Ardenweald w Shadowlands.

Krainy Cienia – Po drugiej stronie

wow sl bwonsamdi trolle

Uwięziony między pandemią a procesami sądowymi o molestowanie seksualne, Shadowlands jest w dużej mierze uważane za jedno z najgorszych rozszerzeń w historii Świat Warcrafta. Mimo to miał kilka kultowych lochów, takich jak Tazavesh i Theatre of Pain. Żaden nie wywarł takiego samego wrażenia jak De Other Side, głównie dzięki Bwonsamdi.

Po jego popularności w Battle for Azeroth gracze chcieli zobaczyć więcej Bwonsamdi w Shadowlands, a De Other Side dało dużo czasu, by zabłysnąć. Pełen jaskrawych kolorów, występów kultowych postaci, takich jak Hakkar i Millhouse Manastorm, oraz ostateczna bitwa z legendarnym loa Mueh’zalah, gracze powinni przynajmniej raz wyczyścić lochy De Other Side w Shadowlands.

Dragonflight – Ofensywa Nokhud

wow df centaur równiny ohn'ahran

Dragonflight reprezentuje nową erę dla Świat Warcrafta, a jego lochy to jeden z imponujących aspektów, który pomaga sprzedać tę ewolucję. Dzięki zaciętej rywalizacji The Nokhud Offensive wygrywa dzięki unikalnej mechanice i szerokiej gamie bossów.

Sam loch obejmuje większość obszaru Równin Ohn’ahran w Dragonflight. Gracze muszą podróżować na smoczych wierzchowcach w otwartej wojnie z centaurami Nokhud i ich prymalistycznymi sojusznikami. Tempo lochów, różnorodność wrogów i ogromna skala pokazują to, co najlepsze w Dragonflight.

Świat Warcrafta jest już dostępny na PC.

WIĘCEJ: World of Warcraft: porównanie różnych miast w centrach rozszerzeńŹródło : https://gamerant.com/world-of-warcraft-expansions-iconic-dungeon-designs-history/