Monkey Island i gwiazda World of Warcraft, Earl Boen, odchodzi w wieku 81 lat


Earl Boen przez lata pracował nad dziesiątkami gier wideo, a jego występy zdecydowanie wywarły wrażenie. Kiedy wiadomość o jego śmierci dotarła na subreddit r/Movies, wielu użytkowników szybko zwróciło uwagę, że Boen zyskał ogromną rzeszę fanów dzięki swoim rolom w „World of Warcraft” i „Monkey Island”, w szczególności. Inny użytkownik powiedział, że Boen wywarł głęboki wpływ na ich dzieciństwo poprzez swoją rolę przerażającego pirata LeChucka, na co inny Redditor odpowiedział: „Wypij piwo korzenne dziś wieczorem na jego cześć”.

Boen został pierwotnie obsadzony jako głos LeChucka w „Klątwie Małpiej Wyspy”, do roli, którą powtarzał wielokrotnie na przestrzeni lat. Jak wyjaśnił Adventure Gamers współtwórca „Monkey Island”, Ron Gilbert, emerytowany Boen nie skorzystał z okazji, by ponownie zagrać w „Return to Monkey Island”, ale zachęcił produkcję do przekształcenia roli w najnowszym wpisie w ukochanej seria.

Na subreddicie „World of Warcraft” wielu komentatorów złożyło kondolencje i podzieliło się wspomnieniami z pamiętnego podkładu głosowego Boena. „Jego głos zawsze trafiał w idealne„ miejsce nastroju ”. Będzie mi brakować jego pracy” – powiedział jeden z użytkowników o pracy Boena w serialu.

Boen pozostawił po sobie wyjątkowe występy zarówno na ekranie, jak i za mikrofonem, i jasne jest, że społeczność graczy szybko o nim nie zapomni.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63b8cb56f67144479987808bc9edb332&url=https%3A%2F%2Fwww.svg.com%2F1159663%2Fmonkey-island-and-world-of-warcraft-star-earl-boen-passes-away-at-81%2F&c=4179840358379414756&mkt=fr-fr