Modderzy nadal robią to, czego deweloperzy nie robią z projektem Warcraft 3 Re-Reforged


Po początkowym podekscytowaniu, jakie wywołał zwiastun Warcraft 3 Reforged wśród fanów klasycznego RTS-a, produkt końcowy nie spełnił tych oczekiwań. Przede wszystkim fani byli niezadowoleni z ogólnego braku dopracowania i jakości, jaki remaster wniósł do przerywników filmowych, a także z niewielkich aktualizacji rozgrywki i map. Podobnie jak w przypadku wielu franczyz z oddanymi fanami komputerów PC, modder wziął na siebie zadanie doprowadzenia gry do poziomu obiecanego w tych pierwszych zwiastunach.

Ten samotny modder, znany jako InsaneMonster, od kilku lat pracuje nad projektem Warcraft 3 Re-Reforged, który dodaje całkowicie niestandardowe kampanie, które nie tylko remasterują przerywniki filmowe w grze z nowymi kątami i interfejsem, ale także na nowo wyobrażają sobie mapy i misje. Historia została również zaktualizowana o zupełnie nowe przerywniki i epilogi, bardziej dopracowane postacie z nowymi interakcjami oraz włączenie szczegółów dodanych w World of Warcraft. Nawet sztuczna inteligencja otrzymała nowe skrypty, aby przeciwnicy czuli się bardziej wyjątkowi i wyróżniali się od siebie.

Być może najbardziej imponującym dodatkiem są nowe języki, z których niektóre mają nawet nowy głos w dialogach

Firma InsaneMonster po raz pierwszy wydała prolog do kampanii ludzi zatytułowanej Exodus of the Horde w 2020 roku, ale właśnie wydała drugi rozdział zatytułowany The Scourge of Lordaeron, który kończy kampanię ludzi. Zakładając, że zamierzają przebudować całą kampanię Warcraft 3, pozostawiłoby to kampanie nieumarłych, orków i nocnych elfów, a także rozszerzenie The Frozen Throne.

Obie te niestandardowe kampanie można pobrać za darmo i są one dostępne na popularnej stronie modowej społeczności Warcraft 3, Hive Workshop. Możesz sprawdzić Exodus of the Horde tutaj i The Scourge of Lordaeron tutaj.

Chociaż nigdy nie powinno być do zaakceptowania dla programistów wypuszczenie słabego produktu i porzucenie go po uruchomieniu, przynajmniej jest nadzieja, że ​​oddany i utalentowany modder, taki jak InsaneMonster, który wykona ciężką pracę, aby podnieść grę na poprzeczkę jakości spodziewali się fani.Źródło : https://www.gamepur.com/news/modders-continue-to-do-what-devs-wont-with-the-warcraft-3-re-reforged-project