Mistrz NFT stworzył Ethereum, ponieważ Warcraft osłabił swoją postać


Może potraktuj to z przymrużeniem oka, ale twórca Ethereum — blockchainu, który zrodził szał NFT — mówi, że był zmuszony do tworzenia zdecentralizowanych pieniędzy, ponieważ jego World of Warcraft postać została okrutnie osłabiona.

“Z radością grałem World of Warcraft w latach 2007-2010, ale pewnego dnia Blizzard usunął komponent obrażeń z zaklęcia Syfon życia mojego ukochanego czarnoksiężnika” – mówi Vitalik Buterin, programista, który opracował oryginalną koncepcję Ethereum pod koniec 2013 roku, w biografii na about.me. „Płakałem się spać i tego dnia zdałem sobie sprawę, jakie okropności mogą przynieść scentralizowane usługi. Wkrótce zdecydowałem się odejść”.

Ethereum Świat Warcraft powiązania zostały wspomniane przez Buterina wcześniej, w tym w profilu Wired z 2017 roku. Jego biografia about.me wywołała w ten weekend poruszenie w mediach społecznościowych, kiedy Thomas Shadwell, inżynier Google, zauważył i napisał na Twitterze komentarz.

Polygon skontaktował się z przedstawicielem Fundacji Ethereum, aby zapytać, czy Buterin chce rozwinąć swoje uwagi. W momencie publikacji nie otrzymano żadnej odpowiedzi.

Buterin wyraził szerokie podejrzenia wobec korporacji w tym profilu Wired (ale nie wymienił nazwy Blizzard Entertainment), mówiąc publikacji: „Uważałem, że wszystko, co ma związek z regulacjami rządowymi lub kontrolą korporacyjną, jest zwykłym złem. Założyłem, że ludzie w tych instytucjach byli trochę jak pan Burns, siedzący za biurkami i mówiący: „Doskonale. Jak mogę pieprzyć tysiąc ludzi w tym czasie’”.

Syfon Life rzeczywiście został usunięty przez World of Warcraft patch 3.1.0 — „Secrets of Ulduar”, pierwsza duża aktualizacja zawartości dla Gniew Króla Lisza rozszerzenie, które wystartowało w listopadzie 2008 roku. Aktualizacja 3.1.0 została wydana 14 kwietnia 2009 roku. Buterin miał wtedy 15 lat.

W momencie, gdy został osłabiony z gry, Syfon Życia przekazywałby 15 zdrowia na 3 sekundy z celu do rzucającego czary, przez maksymalnie 30 sekund. W patchu 3.1.0 zastąpiono to efektem leczniczym spowodowanym przez zaklęcie Warlock’s Corruption — otrzymują leczenie odpowiadające 40% obrażeń zadawanych przez Corruption. W tym czasie Engadget powiedział, że zmiana była „jednym ze sposobów uproszczenia Blizzarda [the Affliction tree’s] skomplikowany repertuar.”

„To wzmocnienie Korupcji, ale sam talent nie zapewnia już zwiększenia obrażeń na sekundę” – powiedział Engadget, docierając do sedna nastoletniej udręki Buterina. Parafrazując własne słowa Buterina, Wired powiedział, że „niedawno przestał grać World of Warcrafti być może po prostu szukał następnej obsesji, która zastąpiłaby jej miejsce”.

Buterin wymyślił platformę, która stała się Ethereum pod koniec 2013 roku, ogłaszając ją wraz z trzema sponsorami finansowymi na konferencji Bitcoin w Miami kilka miesięcy później. Ethereum było pozycjonowane jako bardziej solidna platforma, która może zawierać rzeczywiste zasoby, takie jak akcje i nieruchomości. Doprowadziło to do powstania NFT, czyli Non-Fungible Tokens, które skutecznie zamieniły cyfrowe przedmioty, takie jak dzieła sztuki, najciekawsze fragmenty wideo NBA, czyjeś tweety i oczywiście pornografię, w aktywa o zadziwiających cenach.

A więc masz to: bez osłabienia Warcrafta, bez NFT! Oczywiście to jest bardzo pogląd redukcjonistyczny, nawet jeśli pochodzi od samego twórcy. Sam twórca również wymienia swoją przynależność polityczną jako „intelektualny hipster metakontrarian”, a jego zawód jako „skomplikowany”, więc może ta historia pochodzenia jest podobnie żartobliwa.Source : https://www.polygon.com/22709126/ethereum-creator-world-of-warcraft-nerf-nft-vitalik-buterin