Mike Ybarra, współprzewodniczący Blizzarda, sprzedaje dopalacze raidów „World Of Warcraft”


Współprzewodniczący Blizzarda, Mike Ybarra, a jego gildia sprzedaje bonusy do rajdów w ciągu World of Warcraft, zmuszając graczy do debaty na temat etyki wymiany postępów w grze na pieniądze.

Jak donosi TechRaptor, Mike Ybarra – który w sierpniu został awansowany na stanowisko szefa Blizzarda wraz z Jen Oneal – ujawnił, że sprzedaje wzmocnienia raidów w World of Warcraft.

16 października Ybarra napisał na Twitterze, że będzie transmitował „heroiczny bieg sprzedaży SoD”. Podczas gdy SoD jest skrótem od Sanctum Of Domination – nalot w World of Warcraft – „przebieg sprzedaży” odnosi się do praktyki polegającej na przenoszeniu graczy przez zawartość w grze w zamian za zapłatę.

Gracze mogą płacić prawdziwymi pieniędzmi, złotem w grze lub tokenami WoW (które można kupić za prawdziwe pieniądze) w zamian za gildie, takie jak Ybarra, które przeprowadzają na nich rajdy.

To kontrowersyjny temat w World of Warcraft, ponieważ pozwala graczom efektywnie kupować postępy zamiast legalnie je zdobywać.

Niektórzy wywołali tweet Ybarry w kontekście jego pozycji w Blizzard, z jedną osobą powiedzenie „Jeśli lider tej organizacji [Blizzard] nie widzę, żeby sprzedawanie zimnej gotówki (token WoW) ją zabijało, to tak naprawdę nie ma już nadziei”.

Z drugiej strony na Reddicie niektórzy twierdzą, że boostowanie ma miejsce w World of Warcraft. Jeden komentarz stwierdza, że ​​​​dopalanie jest jedynym sposobem, w jaki gildie mogą odzyskać złoto, które zostało wydane na inne tematy, podczas gdy inny przyznaje, że „można je postrzegać jako część świata gier”, ale wskazuje inne powody, dla których wzmocnienie jest problemem w MMO .

W innych wiadomościach oficjalne konto Tomb Raider na YouTube udostępniło materiał filmowy z Tomb Raider: Wniebowstąpienie, anulowany tytuł, który byłby bardziej survival horrorem.

Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=23B96C84993640BE97E14DD7ACB39612&url=https%3A%2F%2Fwww.nme.com%2Fnews%2Fgaming-news%2Fblizzard-co-head-mike-ybarra-sells-world-of-warcraft-raid-boosts-3074879&c=17776206139670180846&mkt=fr-fr