Mike Morhaime, były dyrektor generalny Blizzarda, przez lata pracował nad patchami do StarCrafta.

Za historią StarCrafta: praca z pasją dla Blizzarda

Mike Morhaime: Prezydent Blizzarda i naszywki StarCraft

Mike Morhaime, współzałożyciel i były dyrektor generalny Blizzarda, podzielił się z PC Gamer swoimi doświadczeniami ze współpracy z Feargusem Urquhartem, dyrektorem generalnym Obsidian. Obaj mężczyźni współpracowali w Interplay, gdzie Morhaime przeniósł Rock N’ Roll Racing na Sega Genesis, a Urquhart był jego producentem. Pomimo sukcesu po Warcraft III, Morhaime przez lata kontynuował pracę nad StarCraftem, tworząc łatki i naprawiając błędy.

Partnerstwo między studiami w celu zachowania starych gier

W wywiadzie dla Feargusa Urquharta firma PC Gamer omówiła kwestię zachowania starszych gier i ciągłego wsparcia studiów dla ich tytułów. Urquhart przypomniał, że podobnie jak Blizzard, Obsidian, powstały w wyniku zamknięcia Black Isle Studios, nadal angażuje się w zachowanie swoich klasyków. W szczególności wspomniał o ciężkiej pracy Morhaime’a nad aktualizacjami do StarCrafta 1, nawet po premierze World of Warcraft.

Urquhart podkreślił zaangażowanie Morhaime’a, wspominając, że kontynuował on pracę nad StarCraftem pomimo sukcesu World of Warcraft. To zaangażowanie pomogło utrzymać popularność gry przez wiele lat, demonstrując zaangażowanie Blizzarda w jej dzieła. Choć prace nad StarCraft 2 zakończono kilka lat temu, przyszłość popularnej serii RTS pozostaje niepewna.

Źródło: www.bing.com