World of Warcraft Classic: tryb hardcore – oficjalne ogłoszenie | MMOBomb

World of Warcraft Classic otrzymuje tryb hardcore

Blizzard ogłosił w weekend na Twitterze, że World of Warcraft Classic otrzymał oficjalny tryb hardcore, który cieszy się dużym entuzjazmem wśród graczy. Według PCGamesN, więcej informacji na ten temat pojawiło się w strumieniu Hardcore Allstars na kanale Sarthe na Twitchu.

Co to jest tryb hardcore?

Gracze będą mieli możliwość rozgrywki na hardcore’owych królestwach single-life, gdzie po śmierci nie będą mogli wskrzesić postaci. Zamiast tego, będą mogli zalogować się jako duch i wchodzić w interakcje z innymi graczami. Gracze zaczną na zupełnie nowym serwerze i będą mogli pojedynkować się z innymi graczami na śmierć i życie za pomocą /makgora.

Dlaczego można powrócić jako duch?

Głównym powodem jest to, żeby zmienić przywództwo gildii i spędzać czas z przyjaciółmi, którzy nie byli obecni przy twojej śmierci.

Jak działa pojedynek na śmierć i życie?

Nowa funkcja na oficjalnych serwerach hardcore pozwala graczom walczyć na śmierć i życie, jeśli to konieczne. Blizzard jednak nie chce, aby gracze czuli się, jakby próbowali zastąpić społecznościowy tryb hardcore lub zmienić cokolwiek w jego działaniu.

Warto zauważyć, że Activision Blizzard był pozwany przez Kalifornijski Departament Praw Obywatelskich, zarzucając naruszenie kalifornijskiej ustawy o sprawiedliwym zatrudnieniu i mieszkalnictwie oraz ustawy o równych wynagrodzeniach. Zarzuty zostały odrzucone przez firmę, a wskazuje ona na dodatkowe szkolenia w zakresie różnorodności i integracji jako wcześniejsze przykłady poważnego traktowania oskarżeń w momencie ich wysuwania.

Tweet World of Warcraft: „Duchowi uzdrowiciele są gotowi. Nadchodzi oficjalny klasyczny hardcore. Bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej informacji. https://twitter.com/Warcraft/status/1393255484685541378

Źródło: MMOBomb.