Mapa World of Warcraft 1999: Zobacz dramatyczną ewolucję Azeroth

Fan World of Warcraft niedawno udostępnił starą mapę koncepcyjną Azeroth z 1999 roku. Ta mapa, która jest starsza niż World of Warcraft, a nawet Warcraft 3, pokazuje inną wersję Azeroth niż ta, którą gracze mogą odkrywać w grze.

Prymitywna wersja Azeroth

Uniwersum Warcraft istnieje już od prawie 30 lat. W ciągu trzech gier strategicznych czasu rzeczywistego i ich dodatków, dziesiątek powieści i prawie dwóch dekad samego World of Warcraft, Azeroth doświadczyło ogromnych zmian w stosunku do swojego pierwotnego wydania.

Niedawno fan World of Warcraft o imieniu Oyku udostępnił na Twitterze starą mapę Azeroth sprzed Warcrafta 3. Ta mapa, wykonana w 1999 roku przez legendę Warcrafta, Chrisa Metzena, została namalowana na ścianie obszaru Team 2 w siedzibie Blizzarda. Pokazuje zupełnie inną wersję Azeroth; Wschodnie Królestwa są prawie takie same, trochę dalej na północ niż obecnie. Z drugiej strony Kalimdor jest znacznie mniejszy niż będzie później. Dodatkowo, Ulduar był całkowicie oddzielnym kontynentem na południe od Kalimdoru, a nie małą częścią Northrend, jak we Wrath of the Lich King.

Niesamowite pierwsze występy

Ta mapa nie jest jedynym wstępnym przedstawieniem Azeroth krążącym w Internecie. Inne starożytne mapy pokazywały Grobowiec Sargerasa znacznie bliżej Kalimdoru, zapisując kontynent Northrend jako „Northrond” i odnosząc się do Nocnych Elfów z World of Warcraft jako Mrocznych Elfów. Ta wczesna wersja popularnej rasy była jeszcze bardziej okrutna i dzika. Wczesne projekty Metzena przedstawiały ich jako telepatycznych wojowników uzbrojonych w topory, którzy budowali górskie fortece i nosili fiolki z wodą ze Studni Wieczności.

Fascynacja tymi starożytnymi projektami

Fani uniwersum Warcrafta zawsze lubią przeglądać takie stare dzieła sztuki. Dla wielu młodszych graczy te koncepcje World of Warcraft są starsze od nich samych, więc oglądanie ich jest jak odkrywanie starożytnych historii. Porównywanie i analizowanie ewolucji World of Warcraft i jego mieszkańców jest fascynujące dla wielu i słodko-gorzkie dla innych, którzy chcieliby zobaczyć, jak niektóre z tych wczesnych pomysłów ożywają w jakiś sposób.

Tak czy inaczej, World of Warcraft rozwija się każdego dnia. Łatka Dragonflight w wersji 10.1.7 właśnie otrzymała datę premiery, co oznacza, że ​​wkrótce pojawi się łatka 10.2 i jej nowy obszar. Ponadto wielu fanów oczekuje, że World of Warcraft ujawni swój kolejny dodatek podczas BlizzConu na początku listopada. Chociaż gracze 25 lat temu nigdy nie przewidzieli kierunku, w którym od tego czasu podąży Warcraft, wielu z tych, którzy wciąż są w pobliżu, nie może się doczekać, co Azeroth ma dla nich w zanadrzu.

World of Warcraft jest już dostępne na PC.

źródło: gamerant.com