Legenda World of Warcraft, Mats „Ibelin” Steen, staje się filmem —


W 1993 roku rodzice Matsa Steena otrzymali wiadomość, że ich trzyletni syn za cztery lata będzie poruszał się na wózku inwalidzkim. To było fatalne i nikt nie mógł zrobić nic, aby zmienić ten tragiczny fakt. U norweskiego chłopca zdiagnozowano dystrofię mięśniową Duchenne’a, rzadką chorobę powodującą zanik mięśni. W rezultacie jego mięśnie nigdy nie rozwinęłyby się normalnie i ostatecznie zostałyby całkowicie zniszczone. Była to prognoza równie ponura, co nieunikniona, gdzie nie tylko normalne życie byłoby niemożliwe, ale też długie, rzadko dłuższe niż 20 lat według statystyk.

Mats dożył 25 lat i za życia wywarł wpływ na wielu ludzi wokół siebie. Zwłaszcza online, gdzie w World of Warcraft był znany jako Ibelin. Kiedy jego ciało nie mogło już dłużej znieść, ludzie z całego świata przybyli, aby złożyć najgłębsze kondolencje, a historie o tym, jak zainspirował i poruszył społeczność, szybko zaczęły się rozprzestrzeniać, ku wielkiemu zaskoczeniu jego rodziców. Myśleli, że ze względu na swoją niepełnosprawność wybrał samotne życie, sam, mając za towarzystwo tylko własne myśli, ale w rzeczywistości miał wielu przyjaciół. Społeczność, początkowo nieświadoma jego sytuacji, stopniowo zaczęła dzielić się jego codziennym życiem na osobistym blogu, na którym pisał o swoim życiu i wyzwaniach, z jakimi borykał się jako użytkownik wózka inwalidzkiego. Na pogrzebie jego ojciec powiedział, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat swojego życia Mats grał od 15 do 20 000 godzin, czyli więcej niż praca na pełny etat przez ponad dziesięć lat.

Jest to oczywiście historia życia warta opowiedzenia, a teraz Collider donosi, że 25-letnie życie Matsa Steena rzeczywiście staje się filmem. Nagrodzone Oscarem studio Vendôme Pictures (CODA) ogłosiło powstanie dramatu, który wyreżyseruje Morten Tyldum, najbardziej znany na arenie międzynarodowej dzięki grze The Imitation Game i w kraju dzięki filmom takim jak The Headhunters, ale Tyldum stoi również za znakomitym miniserialem Defending Jacob. Oto, co ma do powiedzenia na temat tej zaszczytnej misji:

„Odkąd usłyszałem o Matsie i poznałem jego rodzinę, poczułem, że muszę podzielić się tą historią ze światem. Zrobić z niej film z tak niezwykle utalentowanym scenarzystą jak Kyle Killen (Halo) i wyprodukować razem z wyjątkowym Philippe Rousselet (CODA) w Vendôme i mój długoletni partner produkcyjny, Guri Neby (Imitation Game), wydają się snem”.

Data produkcji nie została jeszcze ogłoszona, ale podobno film będzie kręcony w USA.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6374d0eddee44825b517b5527b495057&url=https%3A%2F%2Fwww.gamereactor.eu%2Fworld-of-warcraft-legend-mats-ibelin-steens-life-becomes-a-movie-1221003%2F&c=18171959266171690064&mkt=fr-fr