Kultowy artysta Blizzarda odchodzi po 32 latach na emeryturę

Sam „Samwise” Didier odchodzi na emeryturę po 32 latach pracy w Blizzardzie

Po 32 latach pracy w Blizzardzie Samwise Didier, kultowy dyrektor artystyczny firmy, który zdefiniował kultowy wygląd gier tego studia, ogłosił odejście na emeryturę.

„Blizzard nigdy nie był dla mnie tylko pracą” – napisał Didier na Twitterze. „Dołączyłem do firmy w 1991 roku i od razu stała się ona moim drugim domem. Odkryłem, że mam rodzinę, o której istnieniu nawet nie wiedziałem! Dorastałem tam. Nauczyłem się tam prawie wszystkiego, co wiem o sztuce. »

Wkład w estetykę gier Blizzarda

Didier brał udział w tworzeniu wielu flagowych gier Blizzarda, w tym The Lost Vikings, Rock n’ Roll Racing i Blackthorne. Jednak jego wkład w oryginalny Warcraft RTS zasadniczo zdefiniował estetykę, z której Blizzard będzie znany w nadchodzących dziesięcioleciach – przypisuje się mu nawet wymyślenie nazwy „Warcraft”.

Jako dyrektor artystyczny Diablo, StarCraft i większości serii Warcraft – w tym WoW – Didier odegrał kluczową rolę w tworzeniu najbardziej ukochanych światów Blizzarda, a następnie przyczynił się do powstania niemal każdej gry wydanej przez studio. lata.

Reorganizacja World of Warcraft

Ogłoszenie to następuje wkrótce po BlizzConie 2023, podczas którego studio ogłosiło wielkie zmiany w World of Warcraft, w ramach których kolejne trzy rozszerzenia utworzą jedną historię zwaną World Soul Saga. We wszystkich swoich seriach Blizzard chce „zwracać większą uwagę na oczekiwania graczy i reagować na to w sposób bardziej konsekwentny”, ale po kilku trudnych latach okaże się, jak dobrze studio będzie w stanie spełnić tę obietnicę.

Równolegle powstają nowe rozszerzenia WoW.

Źródło: www.yahoo.com