Kryptowaluta Ethereum powstała z „płaczącego do snu” twórcy nad World Of Warcraft NerfWygląda na to, że Ethereum, zdecentralizowany blockchain o otwartym kodzie źródłowym, powstał częściowo dzięki temu, że twórca „płakał do snu” z powodu osłabienia zaklęcia Syfon Life w World of Warcraft.

Jak zauważył Polygon, Vitalik Buterin, kanadyjsko-rosyjski programista, któremu przypisuje się rozwój Ethereum w 2013 roku, mówi, że po raz pierwszy zdał sobie sprawę ze swoich obaw dotyczących scentralizowanych usług, grając w World of Warcraft pod koniec 2000 roku.

„Z radością grałem w World of Warcraft w latach 2007-2010, ale pewnego dnia Blizzard usunął komponent obrażeń z zaklęcia Syphon Life mojego ukochanego czarnoksiężnika” – czytamy w biografii Buterina about.me. „Płakałem się spać i tego dnia zdałem sobie sprawę, jakie okropności mogą przynieść scentralizowane usługi. Wkrótce postanowiłem zrezygnować”.

Po podjęciu decyzji o opuszczeniu WoW Buterin wyjaśnia w swoim biografii, że następnie odkrył Bitcoin i zaczął coraz bardziej interesować się królestwem kryptowalut. W 2012 roku, po okresach pracy w magazynie Bitcoin i krótkim okresie studiów na University of Waterloo, programista przerwał studia i wyruszył w poszukiwaniu swojego celu.

„Pojechałem dookoła świata, zbadałem wiele projektów kryptograficznych i w końcu zdałem sobie sprawę, że wszyscy byli zbyt zaniepokojeni konkretnymi zastosowaniami i nie byli wystarczająco uogólnieni” – mówi Buterin w swoim biografii. „Stąd narodziny Ethereum, które od tego czasu zajmuje mi życie”.

Choć jest to zabawna anegdota, wydaje się, że powiązania między Warcraftem a blockchainem Etherium w dużej mierze się na tym kończą. Pomimo faktu, że sam World of Warcraft faktycznie zawiera frakcję znaną jako The Ethereum, wydaje się, że nie to było inspiracją dla nazwy podobnie zatytułowanego blockchaina.

Jak donosi New Yorker, Butekin odniósł się do procesu nazewnictwa dla Ethereum w białej księdze, którą napisał w listopadzie 2013 r. „Przeglądałem listę elementów science fiction na Wikipedii, kiedy natknąłem się na tę nazwę” – powiedział. „Przypuszczam, że to był fakt, że [it] brzmiało ładnie i zawierało słowo „eter”, odnoszące się do hipotetycznego niewidzialnego medium, które przenika wszechświat i pozwala światłu podróżować.”

Aby uzyskać więcej informacji z oszałamiającego świata kryptowalut, koniecznie sprawdź ten poruszający żołądek artykuł o programiście, który zablokował 240 milionów dolarów Bitcoin na dysku twardym i pozostały tylko dwie próby podania hasła, aby uzyskać do niego dostęp.

Jared Moore jest niezależnym pisarzem dla IGN. Możesz śledzić go dalej Świergot.

Source : https://www.ign.com/articles/ethereum-cryptocurrency-world-of-warcraft