Kontrowersje wokół „Frog Men” w WoW MoP Remix: prawdziwi gracze w gry wideo.

World of Warcraft Mists of Pandaria Remix podzielił bazę graczy pomiędzy tych, którzy grają regularnie (Non-Froggers) i tych, którzy korzystają z szybkiego zdobywania poziomów i metod hodowli, aby grać bardziej efektywnie (Frog Men).

Przyspieszone doświadczenie

Kiedy wypuszczono remiks WoW MoP, zamysłem było umożliwienie graczowi doświadczenia i ponownego przeżycia piątego rozszerzenia WoW (pierwotnie wydanego w 2012 roku) w nieco przyspieszony sposób, mając jednocześnie możliwość zdobycia rzadkich łupów.

Dla niektórych była to miła odmiana od zwykłej formuły WoW. Dla innych nadal nie było to wystarczająco szybkie. Zamiast wykonywać zadania i codzienne zadania, niektórzy gracze udali się na Timeless Isle i zaczęli zabijać Gulp Frogs (zyskując sobie przydomek Frog Men).

Ci niezwykle szybko odradzający się wrogowie umożliwili bardzo szybki awans na wyższy poziom, zdobycie brązu, a nawet zdobycie kilku mniejszych Talizmanów Szczęścia.

Wyzwania Żabi Ludzi

I chociaż Blizzard ciężko pracował, aby ograniczyć skuteczność tych metod, Żabi Ludzie zawsze znajdowali nowe sposoby na farmę, wybierając nowe cele, takie jak żurawie i muchówki.

Mimo to użytkownik Reddita zauważył, że problemy te były znane już przed oficjalną premierą i że Blizzard nie udostępnił niezbędnych zasobów, aby je rozwiązać.

Powstaje zatem pytanie, kto właściwie gra w niewłaściwy sposób? Żabi Ludzie czy Non-Froggerzy? Każdy ma swoje argumenty, ale chęć jak najszybszego dotarcia do finału jest stałą cechą uniwersum WoW.

Niezależnie od tego, czy jesteś Frog Menem, czy Non-Froggerem, jedno jest pewne: istnieje wiele sposobów, aby miło spędzić czas w WoW, nawet jeśli Blizzard czasami próbuje Cię od tego odwieść.

Dot Esports jest wspierany przez naszą publiczność. Dokonując zakupów za pośrednictwem linków na naszej stronie, możemy otrzymać niewielką prowizję partnerską. Ucz się więcej

Źródło: www.bing.com