Konto World of Warcraft pomaga policji odnaleźć zaginionego 16-latka

Jak policji udało się odnaleźć zaginioną dziewczynę

Policji udało się wyśledzić lokalizację zaginionej 16-latki po tym, jak zalogowała się na swoje konto World of Warcraft z domu na Florydzie.

Zatrzymanie rzekomego porywacza

Jak donosi „Huffington Post”, zaginioną nastolatkę z domu w Ohio odnaleziono później w domu w hrabstwie Marion na Florydzie. Thomas Ebersole, lat 31, został aresztowany na miejscu zdarzenia i osadzony w areszcie pod zarzutem podróżowania w celu spotkania z nieletnim w celu odbycia czynności seksualnych, zakłócania opieki nad dzieckiem i ukrywania niebezpiecznego nieletniego.

Z protokołu aresztowania wynika, że ​​Ebersole początkowo twierdził, że nie zna 16-latki, a ostatecznie zaprowadził ją pod drzwi, aby porozmawiała z policją. Funkcjonariusze na miejscu opisali zaginioną dziewczynę jako „sfrustrowaną, ale skłonną do współpracy”. »

Niepokojące odkrycia podczas przesłuchania

Podczas przesłuchania Ebersole rzekomo potwierdził, że jego związek z nieletnią miał charakter „romantyczny”. Co więcej, detektywi twierdzą, że Ebersole przyznał, że zna wiek dziewczynki i zamierzał zachować to w tajemnicy, zanim zaplanuje „pozostać jego żoną”. »

Zaangażowanie Discorda w dyskusję na temat bezpieczeństwa nieletnich w Internecie

Internetowy komunikator Discord również włączył się w dyskusję po tym, jak wyszło na jaw, że Ebersole rzekomo zainicjował tam kontakt z dziewczyną. Dochodzenie NBC ujawniło przypadki drapieżników wykorzystujących platformę do uwodzenia dzieci w Internecie.

W sumie stwierdzono 35 odrębnych przypadków osób oskarżonych o „porwanie, uwiedzenie lub napaść na tle seksualnym”, z których każda korzystała z platformy na którymś etapie popełniania zarzucanych im przestępstw. Spośród nich 15 spraw zakończyło się przyznaniem się do winy lub wydaniem wyroku, a wiele innych pozostaje w toku.

Zgodnie z wytycznymi Discorda użytkownikom poniżej 18 roku życia zaleca się, aby nie angażowali się w żadne formy zachowań lub interakcji seksualnych. Ponadto wyraźnie zabrania dorosłym pozyskiwania materiałów o charakterze seksualnym lub angażowania się w czynności seksualne z osobami poniżej ustawowego limitu wieku.

Źródło: www.dexerto.com