Kompletny przewodnik po Szkarłatnym Klasztorze: Lokalizacje, łupy i strategie

Szkarłatny Klasztor to jedna z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych instancji w World of Warcraft Classic, która powraca w drugiej fazie Sezonu Odkryć. Różne skrzydła tego centrum instancji są pełne potencjalnych łupów, a Cmentarz nie jest wyjątkiem. W drugiej fazie Sezonu Odkryć w World of Warcraft Classic zdecydowana większość przedmiotów BiS pochodzi z Gnomeregan. Aby przygotować się na nową wersję tego 10-osobowego rajdu, gorąco polecamy zagospodarowanie Szkarłatnego Klasztoru pod kątem poziomów i wyposażenia. W Szkarłatnym Klasztorze znajdują się w sumie cztery instancje, a Cmentarz będzie prawdopodobnie pierwszą, którą odwiedzisz. Niezależnie od tego, czy szukasz wejścia do tego rozległego pomieszczenia, czy też chcesz zobaczyć łup, który na ciebie czeka, oto co musisz wiedzieć przed wejściem.

Gdzie znaleźć Cmentarz Szkarłatnego Klasztoru w WoW SoD

Udaj się do klasztoru. Wszystkie cztery skrzydła Szkarłatnego Klasztoru w Klasycznym Sezonie Odkryć World of Warcraft znajdują się w północno-wschodniej części Polan Tirisfal. Biorąc pod uwagę, że jest to tylko kilka minut od Dolnego Miasta i strefy startowej Nieumarłych, jest to niezwykle wygodne dla graczy Hordy, a jednocześnie stanowi poważną wadę dla Przymierza.

Dla graczy Przymierza najlepszym sposobem dotarcia na Cmentarz Szkarłatnego Klasztoru jest udanie się do Ironforge i skierowanie się na północ przez Dun Morogh i Góry Alterac, aż dotrzesz do Polan Tirisfal. Gdy znajdziesz się w centrum Szkarłatnego Klasztoru, wejdź po schodach i przejdź przez instancję w lewym skrajnym rogu pokoju.

Tabela łupów na cmentarzu Scarlet Monastery w WoW Classic SoD

Cmentarz to tylko jedno z czterech skrzydeł tego centrum instancji. Instancje Szkarłatnego Klasztoru mają szeroki zakres poziomów, od 26 do 36, więc wiele elementów wyposażenia, które tu zdobędziesz, zostanie ulepszonych przedmiotami z Gnomeregan lub Uldaman. Jednak zdobycie przedmiotów BiS na tych poziomach zapewnia znacznie lepszy czas na maksymalnym poziomie.

Oprócz zwykłych bossów i łupów, Cmentarz Szkarłatnego Klasztoru jest także miejscem wydarzenia Festiwalu Halloween, podczas którego zmierzysz się z Bezgłowym Jeźdźcem. Jednakże przez zdecydowaną większość roku są to łupy, które możesz zebrać z instancji Graveyard.

Źródło: www.bing.com