Klasyczne serwery World of Warcraft Cataclysm już działają!

Klasyczne serwery World of Warcraft Cataclysm już działają, a gracze po raz kolejny zbierają kawałki po niszczycielskiej rzezi Nelthariona w Azeroth. Cataclysm na zawsze zmienił krajobraz głównych kontynentów World of Warcraft, przyniósł gruntowne zmiany w statystykach i wyposażeniu oraz pozwolił graczom po raz pierwszy wznieść się w przestworza swoich rodzinnych miast.

Wideo włamanie dnia

W wywiadzie dla Game Rant główna inżynier oprogramowania Cataclysm Classic Nora Valletta i główny projektant gry Kris Zierhut opowiedzieli o procesie przywracania jednego z największych rozszerzeń do World of Warcraft. Omówili swoje podejście do naprawiania błędów historycznych i zmian w balansie, jak przebudowali system bonusów gildii i podzielili się swoimi przemyśleniami na temat funkcji „Wyszukiwarka rajdów” w Cataclysm Classic przed jej niedawną premierą.

Zmiany w lochach, rajdach i RFR w Cataclysm Classic

Lochy, rajdy i wyszukiwarki rajdów (LFR) to gorące tematy w Cataclysm. Dla wielu graczy WoW oznaczało to przejście od „klasycznego WoW” do „nowoczesnego WoW”. LFR to jedna z funkcji wprowadzonych w oryginalnym rozszerzeniu Cataclysm, ale w tej chwili nie ma planów wprowadzenia jej w Cataclysm Classic.

System gildii i bonusy również uległy zmianom, aby lepiej wspierać tkankę społecznościową gry.

Zbliża się poziom trudności lochów i najazdów w Cataclysm Classic

Trudność lochów i rajdów nie zmieni się zbytnio w momencie premiery. System rajdów pozostanie bardzo podobny do tego z końcówki Wrath of the Lich King Classic. Lochy będą miały poziom trudności Normalny i Heroiczny, podobny do Wrath of the Lich King. Wprowadzono również zmiany, aby treść była bardziej przystępna i mniej trudna.

Źródło: www.bing.com