Klasy World of Warcraft Hardkor uszeregowane od najgorszego do najlepszego

Łotrzykowie w wersji hardcorowej

Ciekawie jest się zastanawiać, dlaczego tak wielu graczy Rogue umiera na tak wczesnym etapie gry. Łotrzykowie są stosunkowo skomplikowaną klasą do grania w porównaniu z konkurencją, co jest naturalnie niekorzystne dla tych, którzy wciąż uczą się podstaw. Dodatkowo gra Łotrem wymaga ogromnej cierpliwości, szczególnie jeśli chcesz nauczyć się jak najwięcej przydatnych umiejętności przetrwania. Błędne ustawienie rotacji umiejętności jako Łotrzyka to zawsze zły moment, ale takie błędy mogą zakończyć Twój bieg w trybie Hardkorowym niezwykle szybko. W końcu, pomimo wielu umiejętności, Łotrzykowie pozostają klasą walczącą w zwarciu, bez dostępu do zbroi płytowej. Niekontrolowanemu przeciwnikowi nie trzeba długo czekać, aby zyskać nad tobą przewagę.

Dodatkowo zwiększone trudności w zdobywaniu sprzętu w trybie Hardkor oznaczają, że Łotrzykowie nie mogą w sposób niezawodny uzyskać dostępu do niezbędnych przedmiotów poziomu, na których czasami polegają. Tak, doskonały gracz Łotrzyka może kontrolować większość sytuacji bojowych w trybie Hardkor, a także każdą klasę. Jednak różnica w umiejętnościach, jaką prezentuje ta klasa, jest tak samo duża, jak każda inna w grze.

Druidzi w trybie hardcorowym

Podobnie jak Łotrzykowie, Druidzi spotykają się z różnymi opiniami, jeśli chodzi o ich ranking na liście poziomów. Niektórzy umieszczają je na szczycie swoich list, podczas gdy inni umieszczają je znacznie niżej. Mimo to ta rozbieżność mówi trochę o zaletach (i wadach) wszechstronności, która czyni tę klasę tak godną uwagi.

Teoretycznie Druidzi często mogą pełnić funkcję tanka, uzdrowiciela/castera lub postaci DPS walczącej w zwarciu dzięki zmianie kształtu. Jak możesz sobie wyobrazić, możliwość dowolnego przełączania się między tymi rolami jest szczególnie przydatna w trybie Hardkor. Możliwość zmiany kształtu w razie potrzeby zapewnia naturalnie więcej opcji w większej liczbie sytuacji. Dodatkowo Druidzi mogą skutecznie korzystać z szerokiej gamy sprzętu i mają doskonałą kontrolę nad tłumem i zdolności lecznicze.

Niestety, status druida „mistrza niczego” zaczyna ich prześladować wcześnie i często. Doprowadzenie Druida do poziomu 20 (gdzie uczy się niektórych ze swoich najciekawszych umiejętności) może być żmudnym procesem. DPS Druida w walce wręcz w formie „Kota” nie będzie na szczycie większości wykresów obrażeń, a jego opcje rzucania/leczenia często cierpią z powodu poważnych problemów z wydajnością many. Tak, możesz grać stosunkowo bezpiecznie jako tank, ale będziesz musiał wytrzymać powolną wspinaczkę na szczyt. Nie jest to jakiś wielki problem, jednak jest trochę irytujący, gdy weźmie się pod uwagę, że inne stosunkowo bezpieczne klasy mają znacznie większy potencjał zadawanych obrażeń.

Naprawdę dobrą wiadomością jest to, że Druid jest dobrym przyjacielem w grupie zdobywającej poziomy, więc z pewnością możesz w ten sposób zaradzić niektórym jego problemom z szybkością zdobywania poziomów. Jednak ci, którzy awansują samotnie, będą musieli pokonać kilka przeszkód niwelacyjnych.

Źródło: www.bing.com