John Hight opuszcza Blizzard: nowy rozdział w Warcraft

Generał i wiceprezes Warcraft, John Hight, po 12 latach pracy opuszcza Blizzard Entertainment należący do Microsoft Corp.

John Hight opuszcza Blizzard Entertainment

John Hight ogłosił swoje odejście na X, wyrażając wdzięczność za wsparcie społeczności. Pisze: „Po 12 niesamowitych latach w Blizzardzie zdecydowałem się wycofać i rozpocząć nowe zadanie”.

Dołączył do Blizzarda w 2011 roku jako producent wykonawczy i wiceprezes World of Warcraft, a później został dyrektorem generalnym Warcraft w 2021 roku. Podczas swojej pracy w Blizzard Hight nadzorował premierę kilku dużych rozszerzeń do World of Warcraft, w tym Mists of Pandaria, Warlords Draenor, Legion, Battle for Azeroth, Shadowlands i Dragonflight.

Pomógł także opracować i wypuścić Hearthstone, Warcraft Rumble oraz film Warcraft z 2016 roku. Przed dołączeniem do Blizzarda Hight zajmował wysokie stanowiska w EA, Atari i Sony, pracując nad takimi projektami jak God of War 3.

W niedawnym wywiadzie udzielonym na konferencji Game Developers Conference Hight omówił przyszłość serii Warcraft, wyrażając pewność, że World of Warcraft będzie mógł ewoluować przez kolejne 20 lat, pod warunkiem, że będzie się dostosowywał.

„Jeśli chodzi o resztę mojej podróży, nie mam w tej chwili żadnych szczegółów, którymi mógłbym się podzielić, ale jestem podekscytowany odkrywaniem nowych możliwości i wyzwań w branży oraz dalszym tworzeniem świetnych gier z utalentowanymi ludźmi” – podsumował Hight.

Źródło: www.bing.com