Jak włączyć grę między frakcjami w World of Warcraft Patch 9.2.5?


World of Warcraft Krainy Cienia Aktualizacja 9.2.5 wprowadziła mnóstwo treści dla graczy, ale być może najbardziej zauważalną zmianą w grze było wprowadzenie grupowania między frakcjami.

Po raz pierwszy gracze z Przymierza i Hordy mogą współpracować ze sobą ponad liniami frakcji, aby eliminować wspólnych wrogów w lochach i rajdach. Ale są pewne ograniczenia w możliwościach między frakcjami.

Powiązane: Wszystko, o czym wiemy WoW: Krainy Cienia Łatka 9.2.5

Nie ma konkretnego ustawienia, które „umożliwi” grę między frakcjami. Zamiast tego możesz zgrupować się z graczem z przeciwnej frakcji w ten sam sposób, w jaki możesz znaleźć kogoś, z kim możesz się połączyć w dowolnym typowym przypadku.

Jak zgrupować frakcje w Wow

Najskuteczniejszymi sposobami na grupowanie się z kimś z przeciwnej frakcji jest zapraszanie ich za pomocą tagu bitewnego lub przy użyciu wyszukiwarki grup. Dodatkowo, jeśli jesteś częścią „Społeczności” w grze, możesz użyć tej funkcji społecznościowej, aby znaleźć i połączyć się z ludźmi z przeciwnej frakcji.

Społeczności są często pomijanym aspektem Wow ponieważ większość ich celów ostatecznie jest bardziej rozwodnioną wersją tego, co służy gildii. Społeczności można jednak ustawić jako międzyfrakcyjne, co oznacza, że ​​możesz łatwo komunikować się z ludźmi z innej frakcji w celach towarzyskich i grupowych.

W wyszukiwarce grup przeszukiwanie frakcji jest domyślnym ustawieniem po wprowadzeniu łatki 9.2.5. Gracze mogą jednak to wyłączyć, zaznaczając pole w swojej wstępnie utworzonej liście, które mówi „Ograniczenie hordy” lub „Ograniczenie sojuszu” (w zależności od frakcji twojej postaci).

Czego nie możesz zrobić między frakcjami? Wow?

Podczas gdy grupowanie między frakcjami jest łatwe do wykonania dzięki grupowaniu w Wow teraz istnieją przypadki, w których gracze nie mogą działać jako grupa między frakcjami ze względu na to, jak bardzo są zorientowani na frakcje.

Kilka przykładów to najazd Bitwa na Dazar’alor z Bitwa o Azeroth. Ponieważ każda frakcja ma osobny rajd i nadrzędną historię powiązaną z instancją, gracze nie mogą wejść jako grupa między frakcjami.

Inne instancje, które spełniają te kryteria i nie mogą być wprowadzone jako grupa między frakcjami, to:

  • Baradin Hold
  • Bitwa pod Dazar’alor
  • Zasięg wygnania: Cytadela Darkmaul
  • Cytadela Lodowej Korony
  • Oblężenie Boralusu
  • Próba Mistrza
  • Próba krzyżowca
  • Skarbiec ArchavonŹródło : https://dotesports.com/wow/news/how-to-enable-cross-faction-play-in-world-of-warcraft-patch-9-2-5