Historia zdrady w EVE Online Rivals Epicki incydent WoW Classic Hardcorowy

Największy wirtualny napad w historii EVE Online

EVE Online to gra znana z dramatyzmu i kontrowersji, a właśnie wydarzyła się ogromna, związana z kradzieżą niewyobrażalnej ilości wirtualnej waluty.

Istniejąca od prawie 20 lat gra MMOG była właśnie miejscem kradzieży kilku bilionów ISK (Inter-Stellar Kredit), której dokonał niejaki Jay Amazingness, dowódca floty sojuszu. Goonswarm”.

Kwota ta została zdefraudowana z samego sojuszu, a według raportu na Reddicie Jay Amazingness w ramach pożegnalnego prezentu zniszczył także 52 670 klonów.

Okoliczności kradzieży i reakcje

Frontman Goonswarm, Asher Elias, skomentował: „Wygląda na to, że Jay Amazingness postradał zmysły i wychodząc, ukradł jakąś własność. Znam Jaya od dziesięciu lat; Uważam go za dobrego przyjaciela. Niedawno wrócił do EVE i dałem mu role reżyserskie, bo mu ufam. Powiedziałbym nawet, że jest to osoba, której w EVE ufam najbardziej. Nie wiem dlaczego tak się stało. »

Reakcje wahają się od współczucia do, cóż, mniej niż współczucia. Niektórzy zastanawiają się, czy haker przejął kontrolę nad kontem Jaya, ale nie wydaje się to mieć zbyt wielu podstaw. Inni martwią się o stan zdrowia i zdrowie psychiczne Jaya, ponieważ taka zdrada wydaje się działaniem wykraczającym poza jego zwykły charakter.

Spekulacje i konsekwencje

Czas pokaże, ale ten incydent już przyciąga uwagę w głośnych sagach o zdradzie, takich jak niesławny hardkorowy raid Wipe w WoW Classic, makabryczna opowieść o skrajnej zdradzie w świecie permanentnej śmierci.

Źródło: www.bing.com