Gracze WoW „nękani” spamowymi reklamami promującymi i sprzedającymi złoto w grze


Opublikowany: 2023-01-10T11:06:25

Zaktualizowano: 2023-01-10T11:06:33

Problem z boostingiem World of Warcraft osiąga nowy poziom dzięki kampanii reklamowej „nękania” w grze, w której skrzynki pocztowe graczy są pełne spamu.

Podobnie jak w przypadku każdej gry wideo online, w której można rozwijać postać, w World of Warcraft można zaobserwować „ulepszanie”. Wzmocnienie ma miejsce, gdy gracze na wysokim poziomie oferują swoje usługi postaciom na niższym poziomie lub osobom, które chcą stawić czoła bardzo konkretnym trudnym wyzwaniom. Usługi te są świadczone za złoto w grze, przedmioty lub najczęściej prawdziwe pieniądze.

Na początku 2022 roku twórcy WoW obiecali rozprawić się z organizacjami i osobami stojącymi za ulepszaniem usług. Najwyraźniej nie wyszło to dobrze, ponieważ gracze zgłaszają masową powódź spamu promującego strony internetowe wzmacniające i sprzedające złoto.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Wielu członków społeczności szybko zwróciło uwagę, że problem ten występuje już od jakiegoś czasu.

„Było coś, odkąd zacząłem w BC. Nie nowe, ale coraz bardziej irytujące, ponieważ tak naprawdę nic nie jest zrobione w tej sprawie” – komentuje jeden z użytkowników.

Wydaje się, że osoby i grupy stojące za tymi operacjami zwiększania i sprzedaży złota stają się coraz bardziej kreatywne, nie tylko wykorzystując globalny czat w grze i skrzynki pocztowe użytkowników.

„Gdy tylko moje alty osiągnęły 70, mój pieprzony kalendarz miga od zaproszeń OMG WTS VAULT RUN. Jak to możliwe, że randki mogą wysyłać Ci powiadomienia o zaproszeniach do kalendarza”, inny gracz wyraża swoją frustrację.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Ciekawie będzie zobaczyć, jak twórcy gry i twórcy treści podzielą się swoimi opiniami na temat tego problemu. Asmongold wcześniej chwalił wypowiedzi Blizzarda na temat rozprawienia się z boostingiem, ale jednocześnie w przeszłości był najbardziej oddanym krytykiem Blizzarda.Źródło : https://www.dexerto.com/world-of-warcraft/wow-players-harrassed-by-spam-ads-for-boosting-and-gold-selling-in-game-2028378/