Gracze WoW Classic zgłaszają się na ochotnika do blokowania botów: dobry pomysł czy ryzyko korupcji?

Gracze World of Warcraft Classic podejmują działania przeciwko botom

Sytuacja z botami w World of Warcraft Classic stała się tak tragiczna, że ​​gracze są skłonni przyjąć rolę „banerów botów” – pamiętajcie, że są to wyłącznie ochotnicy – ​​ale niektórzy członkowie społeczności zdają sobie sprawę, że władza, jaką dysponują ci entuzjastyczni ochotnicy, może prowadzić do korupcji .

Problemy z botami w WoW Classic

Bez względu na to, w jaką grę grasz, boty mogą być bardzo uciążliwe, szczególnie w WoW Classic, gdzie mogą powodować zakłócenia w dużych miastach za pośrednictwem Domu Aukcyjnego, zakłócać zadania i niszczyć gospodarkę. Chociaż Blizzard ciężko pracuje, aby naprawić problemy związane z botami, które pojawiły się w Sezonie Odkryć, gracze uważają, że to nie wystarczy; i są nawet gotowi wykonać za nich pracę Blizzarda, jeśli pomoże to w szybkim rozwiązaniu problemu.

Ryzyko nadużyć i korupcji

Niektórzy gracze WoW Classic zauważyli, że nie sprawdziłoby się to szczególnie dobrze, ponieważ banowanie botów oznacza więcej niż banowanie graczy o nietypowych nazwach użytkownika, takich jak „owbfowfe”. Chociaż ten przykład nazwy użytkownika wygląda jak bot, może to być również prawdziwy gracz, który zdecydował się wpisać imię swojej postaci jednym kliknięciem, ponieważ nie mógł wymyślić nic innego. Równie problematyczną kwestią byłaby korupcja – ostrzegali inni. Gdyby graczom przyznano uprawnienia do blokowania botów, wielu zgadza się, że byłoby to za dużo uprawnień dla jednej osoby, która mogłaby blokować prawdziwych graczy tylko dla zabawy lub dlatego, że ukradli trochę łupów.

Działania Blizzarda przeciwko botom

Deweloperzy przyznali niedawno, że zespół WoW Classic musi lepiej przekazywać informacje na temat botów i fal banów, a kilka tygodni temu Blizzard zbanował nawet ponad 73 000 kont World of Warcraft, które były wykorzystywane. Chociaż byłoby miło widzieć więcej fal banów, istnieją zasady, których programiści muszą przestrzegać, aby mieć pewność, że banowane będą tylko boty, a najwyraźniej łatwiej jest to zrobić w grupach. Może nie jest idealnie, ale Blizzard wciąż próbuje się tego pozbyć… nawet jeśli powoli.

Oskarżenia Blizzarda

Chociaż niektórzy uważają, że prawdziwym powodem, dla którego Blizzard „zachowuje milczenie”, jeśli chodzi o boty, jest to, że firma osiąga znaczne przychody z nowych kont, należy pamiętać, że te subskrypcje są często opłacane kartami kredytowymi. konta, w których ostatecznie nie wystąpiły obciążenia zwrotne; Oznacza to, że nikt nie wygrywa.

Źródło: ustimespost.com