Gracze WoW Classic PvP nie zostaną ukarani za odmowę XP


Gracze WoW Classic PvP, którzy zdecydują się nie zdobywać PD za walkę gracz kontra gracz na polach bitew World of Warcraft, nie będą już umieszczani w oddzielnej puli graczy w grze Wrath of the Lich King Classic. Ta zmiana będzie prawdopodobnie bardzo pożądaną wiadomością dla jednego segmentu bazy graczy MMORPG, którzy wolą unikać zdobywania doświadczenia, ponieważ chcą rywalizować w określonym przedziale zablokowanym poziomami.

Jak opisano w niebieskim poście od dewelopera Pazoraxa na forum WoW Classic, „pierwotnie dodano możliwość zdobywania doświadczenia z PvP, aby zachęcić ludzi, którzy lubią PvP do robienia bitew w ramach zdobywania poziomów”. Jednak zespół zdał sobie sprawę, że ta zmiana spowodowała problemy dla jednego konkretnego zestawu graczy.

Społeczności PvP utworzyły się wokół pewnych przedziałów poziomów w WoW PvP – często dlatego, że gracze szczególnie lubią balans na danym poziomie lub dlatego, że przypomina im to doświadczenie, które mieli podczas pierwszego przejścia gry. Jednym konkretnym przykładem cytowanym w poście jest „Warsong Gulch na poziomie 19” – jak można się spodziewać, dotyczy to podzbioru graczy, którzy konkurują z wysoce zoptymalizowanymi buildami postaci na poziomie 19.

W związku z tym wprowadzono opcję pozwalającą graczom odmówić zdobycia PD zdobytych w meczach PvP. To jednak wprowadziło swój własny problem. „Początkowo zdecydowano, że te dwie grupy nie powinny grać ze sobą w tych samych meczach”, wyjaśnia Pazorax, „ale rezultatem tej decyzji było to, że żadna z grup nie miała wystarczającej liczby graczy, aby znaleźć mecze, co przekreślało punkt obu systemów. ”

W rezultacie gracze na tym samym poziomie będą teraz ponownie dobierani w Wrath of the Lich King Classic, niezależnie od tego, czy mają włączone lub wyłączone zdobywanie doświadczenia. To może nieco utrudnić życie tym, którzy chcą tylko zdobyć trochę doświadczenia w zwykłych meczach na polach bitew, tylko po to, by natknąć się na doświadczonych graczy z zablokowanymi poziomami ze zoptymalizowanymi konfiguracjami dla tego konkretnego poziomu. Jednak Pazorax zauważa, że ​​„więcej zabawy jest grać z ludźmi o nierównych zdolnościach, niż nie móc w ogóle grać”.

Jeśli szukasz alternatyw do zdobywania XP poprzez Battlegrounds PvP w grze fantasy, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po poziomowaniu WoW Classic, aby uzyskać więcej wskazówek. Tymczasem współczesny WoW ma nową łatkę, która pozwala graczom zdobywać złoto podczas AFK w Shadowlands. Zapowiedź lochów WoW Dragonflight pokazała osiem lokalizacji dla nadchodzącego rozszerzenia. Wygląda na to, że nie dostaniemy planowanego mobilnego MMO World of Warcraft, jednak po odłożeniu planów na półkę.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=62f785db758f4aff8b393352a747c198&url=https%3A%2F%2Fwww.pcgamesn.com%2Fworld-of-warcraft%2Fwow-classic-pvp-xp&c=13393640139659405226&mkt=fr-fr