Gracze World of Warcraft zajmują kolejne stanowisko przeciwko toksyczności po teście umowy społecznej


Gracze World of Warcraft sprzeciwiają się toksyczności występującej w całej społeczności, zachęcając graczy do zgłaszania i blokowania wszelkich incydentów tego rodzaju. Pojawia się po tym, jak Blizzard obiecał podjąć więcej działań wcześniej w 2022 roku, w tym podpisać „umową społeczną”.

Gracze World of Warcraft mają ostatnio dość toksyczności w grze. Chociaż zawsze było to problemem, społeczność miała również problem z zarzutami nękania w Activision Blizzard przez niektórych deweloperów przeciwko innym wewnętrznie.

Blizzard próbował to kontrolować, wprowadzając w czerwcu 2022 r. nową „kontrakt społeczny”, na który wszyscy gracze muszą się zgodzić.

Jednak to jeszcze nie przecieka, a gracze zajmują teraz niezależne stanowisko. Wątek na Reddicie zatytułowany „Nie pozwól, aby toksyczność już się przesuwała” stał się wirusowy, wzywając graczy, aby nie tolerowali już żadnych szkodliwych, zagrażających lub szkodliwych działań innych graczy.

W początkowym poście użytkownik Reddit drflanigan napisał: „Jeśli robisz klucz i ktoś zaczyna cię obrażać, przeklinać, prosić, abyś „zachorował na raka” lub „zabił się”, nie ignoruj ​​ich. Zgłoś ich i zachęć grupę do zgłaszania ich, otrzymają bana.

„Treści grupowe nie powinny być pożywką dla nieszczęśliwych ludzi, którzy mogą wyładowywać się na innych z powodu drobnych błędów”.

Wątek ma teraz prawie 1000 komentarzy, a inni gracze WoW dzielą się własnymi historiami o szkodliwych doświadczeniach, które mieli podczas grania w tę grę. Momenty, w których zostali zaatakowani online, niesłusznie wyrzuceni z gry lub związani przez grupę toksycznych graczy.

WoW zyskał reputację tego, jak niszowe społeczności mogą podsycać nienawiść, seksizm i homofobię. Wielu wielkich streamerów wypowiadało się na ten temat, a Asmongold dyskutował o tym, jak nie waha się już wyrzucać ludzi z nalotów.

„W ten sposób radzę sobie teraz z rzeczami w World of Warcraft” – powiedział Asmon. „Jeśli ktoś robi coś źle, po prostu go wyrzucam. Otóż ​​to. Nie rozmawiam z nimi. Nie negocjuję z nimi.

„Jeśli nie jesteś tutaj, aby grać w tę grę we właściwy sposób, zostajesz wyrzucony. Nie będę próbował ci tego wyjaśniać. Po prostu marnujesz czas wszystkich. Nie zamierzam z tobą o tym rozmawiać. Zdobędę kogoś nowego.

Ten nowy wątek Reddit jest po prostu najnowszą próbą WoW, aby deweloperzy Blizzard rozwiązali te problemy w grze i zrobili coś z toksyczną kulturą, która nadal nęka WoW.

We wrześniu 2021 r. Utworzono podobny wątek, ten początkowy wątek zawierał komentarze użytkowników wyrażające, w jaki sposób „mówienie, aby zabić się z powodu błędu lub drobnej niezgody, wcale nie jest w porządku”.Źródło : https://www.dexerto.com/world-of-warcraft/world-of-warcraft-players-take-another-stand-against-toxicity-after-social-contract-test-1908406/