Embers of Neltharion w World of Warcraft – Co gra zepsuła? – Recenzja aktualizacji

Embers of Neltharion w World of Warcraft – Co gra zepsuła?

Gracze Świata Warcrafta uwielbiali Embers of Neltharion od Smocze stado, ale wydaje się, że jedna z aktualizacji łatki 10.1 nie przypadła im do gustu. Co jest przyczyną frustracji?

Nowe łatki dla World of Warcraft

Pierwsza duża łatka zawartości po uruchomieniu najnowszego rozszerzenia Świata Warcrafta było ważną aktualizacją dla Blizzarda i jego twórców. Zespół wiedział, że Embers of Neltharion musi być naprawiony i wiedzieli, że trzeba to zrobić szybko. Krainy Cienia miały podobnie gwiezdny start w porównaniu do Smocze stado, ale jego inauguracyjny sezon trwał zbyt długo, a zawartość ostatecznie oferowana w Chains of Domination nadała ton pozostałej części rozszerzenia: rozczarowaniu i apatii.

Formuła Embers of Neltharion

Formuła Embers of Neltharion na pierwszy rzut oka bardzo przypomina Chains of Domination, ponieważ rozszerza systemy oferowane w rozszerzeniu podstawowym, jednocześnie dostarczając zupełnie nową strefę z systemem nadrabiania łupów inspirowanym Timeless Isle. Podstawowe systemy Smocze stado są na szczęście o wiele bardziej zabawne niż Krainy Cienia, jak wielu fanów uważa jazdę na smokach Świata Warcrafta za zmieniaczem gier. Zaralek Cavern może być po prostu większą Korthią, ale jej atmosfera i fabuła sprawiają, że gracze są pochłonięci i zanurzeni, a nie znudzeni lub sfrustrowani.

Problemy z Fyrakk Assaults

Jednym z problemów, który pojawił się wraz z łatką 10.1, jest Fyrakk Assaults. Jako jeden z Pierwotnych Wcieleń, Fyrakk jest głównym antagonistą Smocze stado i pragnie pomścić śmierć swojej siostry. Od czasu do czasu atakuje strefy Smoczych Wysp Świata Warcrafta poprzez wieloetapowe wydarzenia dla graczy, którzy ukończyli trzeci rozdział kampanii Embers of Neltharion.

Jednak fani w mediach społecznościowych wyrazili swoje niezadowolenie z Fyrakk Assaults, uznając je za zarówno zawiłe, jak i pełne błędów. Główna krytyka pod adresem Fyrakk Assaults koncentruje się na tym, jak niepotrzebnie skomplikowane jest to wydarzenie, mimo że odbywa się w małych obozach Suffusion na Równinach Ohn’ahran i Lazurowym Przęśle.

Od bałaganu związanego z zadaniami na mapie strefy po zbędne etapy, takie jak zbieranie kryształów w celu zebrania kluczy do otwarcia skrzyni, gracze uważają, że prostsza wersja Fyrakk Assaults zostałaby lepiej przyjęta. Oprócz frustracji związanej z projektem, ataki Fyrakka wydają się być dla wielu graczy zabugowane po osiągnięciu 100% wydarzenia, ponieważ Fyrakk albo przybywa zbyt długo, gdy płonie przez strefę, albo nie pojawia się w ogóle.

Podsumowanie

Miejmy nadzieję, że Blizzard przyjrzy się bliżej Fyrakk Assaults w nadchodzących tygodniach, ale do tego czasu gracze mogą przynajmniej cieszyć się nowym nalotem Aberrus w World of Warcraft: Dragonflight.

Świat Warcrafta jest już dostępny na PC.

Źródło: Gamerant.