GM franczyzy Warcraft opuszcza Blizzard po 13 latach

Niedawno ogłoszono odejście Johna Highta, dyrektora generalnego franczyzy Warcraft w Blizzard, po prawie 13 latach pracy w firmie. Hight poinformował na swoim osobistym koncie na Twitterze, że opuszcza Blizzard, aby „rozpocząć nową misję. » Oprócz tego, że niedawno zarządzał serią Warcraft w Blizzard, przez wiele lat pracował w branży gier, zaczynając od The 3DO Company, a następnie dołączając do innych studiów, takich jak EA, Atari i Sony, i w szczególności przyczyniając się do powstania God of War 3 i uruchomienie PlayStation Network.

John Hight opuszcza Blizzarda

Na Twitterze Hight wyjaśnił swoją decyzję o opuszczeniu Blizzarda, mówiąc, że „po 12 niesamowitych latach w Blizzard zdecydowałem się wycofać i rozpocząć nowe zadanie. To była trudna decyzja, ale myślę, że to właściwy czas: Warcraft radzi sobie bardzo dobrze, gdy wszechświat obchodzi swoje 30-lecie. Miałem zaszczyt służyć wszystkim bohaterom Azeroth. »

Hight wyraził także swoją wdzięczność zespołom i kierownictwu wspierającemu wszystkie gry w uniwersum Warcraft, potwierdzając swoją wiarę w ich zdolność do wyniesienia WoW, Hearthstone i Rumble na nowy poziom. Potwierdził także chęć odkrywania nowych możliwości i wyzwań w branży gier, aby dalej tworzyć świetne gry wraz z utalentowanymi ludźmi.

Pozostałe odloty w Blizzard

Odejście Highta następuje po kilku innych głośnych odejściach z Blizzarda w ostatnich latach, w tym Mike’a Ybarry, Allena Adhama i Jona Spectora, byłego wiceprezesa Overwatch 2.

Źródło: www.bing.com