Projektant WoW opuszcza Blizzarda, tworzy nowe studio gier

Projektant World of Warcraft opuszcza Blizzarda, aby utworzyć nowe studio gier

Brian Holinka, główny projektant walki w World of Warcraft, ogłosił wczoraj, że opuszcza Blizzarda, aby dołączyć do Grega „Ghostcrawlera” Street i stworzyć nowe studio gier.

Holinka pracował w Team 2 Blizzarda przez prawie 11 lat, a jego ostatnim dniem w firmie będzie piątek. To już ponad dwa miesiące od momentu, gdy Street, były producent wykonawczy nadchodzącej gry MMO League of Legends, ustąpił z Riot Games i gry z powodów osobistych.

„Po prawie 11 latach piątek będzie moim ostatnim dniem w World of Warcraft i w Blizzardzie. Nie mogę się doczekać spędzenia tego lata wolnego z rodziną, po czym rozpocznę nową przygodę z moim starym przyjacielem i mentorem, Gregiem Streetem.”

Holinka dołączył do Blizzarda w 2012 roku jako główny projektant PvP w World of Warcraft. Pracował nad Battlefield 1942 i innymi strzelankami pierwszoosobowymi dla DICE, Trauma Studios, THQ, High Moon Studios i Kaos Studios. W 2017 roku zrobił sobie przerwę od World of Warcraft, aby opracować niezapowiedziany projekt Blizzarda jako starszy projektant, i wrócił do gry, aby nadzorować cały zespół projektantów klas i walki jako główny projektant walki.

Street ani Holinka nie ujawnili żadnych szczegółów dotyczących nazwy ich nowego niezależnego studia ani gier, które będą tworzyć.

O autorze

Cristina Alexander jest niezależną pisarką dla IGN. Parafrazując Calvina Harrisa, nosi na rękawie swoją miłość do Sonic the Hedgehog jak wielką sprawę. Śledź ją na Twitterze @SonicPrincess15.

Źródło

http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6477a083c1054ec2adff4a10406be49b&url=https%3A%2F%2Fin.ign.com%2Fworld-of-warcraft%2F185285%2Fnews%2Fmajor-world-of-warcraft-designer-leaves-blizzard-to-team-up-with-greg-street-on-new-studio&c=7353926155112214166&mkt=fr-fr.