Główny inżynier World Of Warcraft zwolniony za protestowanie przeciwko systemowi rankingu pracowników


System „ostatecznie podważa zaufanie i niszczy kreatywność”.


Zgodnie z niedawno opublikowanym raportem, główny inżynier World of Warcraft Classic Brian Birmingham został zwolniony na początku tego tygodnia przez dewelopera Blizzard Entertainment za protest przeciwko systemowi rankingowemu pracowników. Birmingham rzekomo odmówił przedstawienia negatywnej oceny pracownika, co uważał za niezasłużone, ale mimo to był wymagany przez firmę w celu spełnienia limitu.


Wiadomość pochodzi z ujawnionego e-maila otrzymanego przez publikację Bloomberg. Blizzard wdrożył obecny system oceny pracowników lub „ranking stosu” w 2021 roku. Polega to na umieszczeniu pracowników na krzywej dzwonowej, wymagając od menedżerów przedstawienia określonej liczby ocen o słabych wynikach. Ci, którzy otrzymują tak negatywną ocenę pracownika, mogą najwyraźniej ponieść konsekwencje w postaci utraty premii, podwyżek wynagrodzeń, a nawet awansów w firmie.

WIDEO DNIA GRACZÓW

POWIĄZANE: Activision i Geoff Keighley pracujący razem nad zeszłoroczną wiadomością The Game Awards są wulgarne

Wydaje się, że Birmingham wysłało e-mail w pewnym momencie w zeszłym tygodniu w proteście przeciwko tej polityce. „Kiedy szefowie zespołów zapytali, dlaczego musimy to zrobić, dyrektorzy World of Warcraft wyjaśnili, że chociaż się z tym nie zgadzają, kierownictwo wykonawcze podało powody, dla których ważne jest, aby wycisnąć najsłabszych wykonawców, aby upewnić się, że wszyscy będą się rozwijać ”, wyjaśnił wówczas deweloper. „Tego rodzaju polityka zachęca do rywalizacji między pracownikami, sabotowania pracy innych, pragnienia, aby ludzie znajdowali zespoły o słabych wynikach, w których mogliby być najlepszymi pracownikami, a ostatecznie podważa zaufanie i niszczy kreatywność”.

Blizzard-1
Za pośrednictwem: Adobe Stock

Deweloper powiedział dalej, że „jeśli ta polityka może zostać odwrócona, być może mój Blizzard nadal może zostać uratowany, a jeśli tak, chciałbym kontynuować tam pracę”, dodając, że „jeśli tej polityki nie można odwrócić, to Blizzard, którego chcę dla którego mógłbym pracować, już nie istnieje i będę musiał znaleźć inne miejsce do pracy”. Wydaje się, że Birmingham powiedział kilku innym pracownikom firmy, że rozważa rezygnację, formalnie informując kierownika działu kadr, że przerwie pracę do czasu zmiany zasad. Wydaje się, że to skłoniło go do wypowiedzenia umowy.

Birmingham nie skomentowało sprawy, ale rzecznik Blizzarda najwyraźniej bronił systemu oceny pracowników, wyjaśniając, w jaki sposób proces ten zapewnia, że ​​„pracownicy, którzy nie spełniają oczekiwań co do wydajności, otrzymują bardziej uczciwą informację zwrotną, zróżnicowane wynagrodzenie i plan, jak najlepiej poprawiać własne wyniki”.

DALEJ: Wyciek 61 GB Valve powinien nas martwićŹródło : https://www.thegamer.com/world-of-warcraft-lead-engineer-fired-protesting-worker-ranking-system/