Gildie z różnych frakcji w World of Warcraft mogą pojawić się wcześniej niż się spodziewano


Wielofrakcyjne gildie World of Warcraft są czymś w rodzaju niespełnionego marzenia wielu graczy tego czcigodnego MMORPG. Nierzadko zdarza się, że nowy przyjaciel gra w WoW, tylko po to, by usłyszeć, że odpoczywa w Orgrimmar, podczas gdy ty strzelasz do wiatru w Stormwind.

Shadowlands w jakiś sposób rozwiązało ten problem, dodając grupowanie między frakcjami, które pozwalało niegdyś zaprzysiężonym wrogom na grupowanie się w celu uzyskania zawartości PvE. Niestety ma to ograniczenia i nie działa w przypadku Dungeon/Raid Finder ani gildii. Na szczęście dla tych, którzy chcą dać Peacecraftowi szansę, Blizzard pracuje nad tym, według reżysera gry WoW Iona Hazzikostasa.

„To coś, co chcemy zrobić”, mówi twórca WoW w wywiadzie dla twitch streamera Maximum. „Chciałbym, abyśmy zrobili to przed kolejną ekspansją, ale jest to w rękach wielu inżynierów, którzy rozwiązywali problemy”.

Wprowadzenie w WoW grupowania między frakcjami jest wciąż nieco obarczone błędami, więc nic dziwnego, że gildie stanowią wyzwanie techniczne. Grupy czasami odkryły, że czat w drużynie/rajdzie, a także szepty, nie docierają do członków grupy. Hazzikostas dodaje: „Te zmiany pociągają za sobą wątek w kodzie i systemach, które zostały zbudowane tak, aby działały w określony sposób przez 20 lat”, ale wprowadzenie gildii między frakcjami „może być łatwiejsze niż się spodziewaliśmy, zobaczymy”.

Istnieją jednak obawy dotyczące całkowitego otwarcia komunikacji między frakcjami. Ion wyjaśnia, że ​​„Chcemy się upewnić, że istnieje pewne połączenie, nie tylko szeptem od przypadkowej osoby z różnych frakcji, która cię zasadziła”. Dla purystów WoW to przynajmniej dobra wiadomość. Wraz z możliwością ograniczenia gotowych grup szukających grup tylko do jednej frakcji, ludzie, którzy chcą prowadzić wojnę w Warcraft, będą przynajmniej mogli całkowicie zignorować zmiany.

W pełnym wywiadzie Ion omawia również stan sezonu 4, jednoczesne wydania poziomów trudności i pomysł na klasy „wymagane” do raidów, a można to znaleźć na kanale twitchowym Maximum. Aby uzyskać więcej najnowszych informacji na temat przyszłych dodatków, zapoznaj się z naszym artykułem na temat drzewek talentów Łowcy Demonów WoW Dragonflight. W przeciwnym razie ciesz się z naszego podsumowania różnych osłabień, które pojawią się w Return to Karazhan w niedawnej poprawce WoW Shadowlands, zwłaszcza jeśli do tej pory zmagasz się z sezonem 4.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6308d21ba33f422ca724bfd87e1b9840&url=https%3A%2F%2Fwww.pcgamesn.com%2Fworld-of-warcraft%2Fworld-of-warcraft-cross-faction-guilds&c=2238077681689538393&mkt=fr-fr