Epicka ewolucja World of Warcraft: 3 sagi jak MCU!

Blizzard ogłosił na BlizzConie 2023, że kolejne trzy rozszerzenia do World of Warcraft będą częścią większej historii zatytułowanej The World Soul Saga. Aby dowiedzieć się więcej, IGN miał okazję porozmawiać z Holly Longdale, wiceprezes WoW oraz Johnem Hightem, wiceprezesem i dyrektorem generalnym Warcraft, aby zrozumieć, dlaczego zespół zdecydował się na stworzenie trzech rozszerzeń tej sagi i dlaczego będzie ona trochę podobna do Kinowe Uniwersum Marvela.

Odważna decyzja

Zaczęliśmy od omówienia decyzji o stworzeniu i ogłoszenia nie jednego, nie dwóch, ale trzech rozszerzeń do World of Warcraft. Okazuje się, że było to połączenie 20. rocznicy powstania gry i świetnego pomysłu dyrektora kreatywnego Warcrafta, Chrisa Metzena, który niedawno dołączył do firmy.

„Szczerze mówiąc, kiedy wrócił do nas Chris Metzen, rozpoczęliśmy ten proces” – powiedział Longdale. „Zasadniczo była to pasja, która zaczęła wrzeć wokół szybko zbliżającej się 20. rocznicy i pomysł, że nadszedł czas, aby zmienić rozmowę. Dokonuj odważnych zakładów. Poprowadźmy World of Warcraft w kierunku, którego wcześniej nie wyobrażaliśmy sobie. A kiedy przedstawisz coś takiego komuś takiemu jak Chris Metzen i jego zespół, wrócą do nas z pomysłem, że The World Soul Saga będzie niesamowitą, epicką historią i nie zrobimy tego sprawiedliwie. spróbuj zmieścić go w jednym rozszerzeniu. A potem rozmawialiśmy o dwóch rozszerzeniach i powiedzieliśmy sobie, że to nie wystarczy. »

I tak oto The World Soul Saga stało się trzema dodatkami. Strategia ta ma również dodatkową korzyść dla graczy, ponieważ Longdale twierdzi, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, znacznie skróci czas oczekiwania między dodatkami.

WCUMD, czyli Kinowe Uniwersum World of Warcraft

Będziemy więc mieli wielką sagę, która będzie częścią większej historii. Podczas tej prezentacji naprawdę zaczęliśmy myśleć o Marvel Cinematic Universe i o tym, jak to samo robi ze swoimi historiami. Okazuje się, że nasze myślenie poszło w dobrym kierunku.

„Właściwie trochę o tym rozmawialiśmy” – powiedział Hight, gdy omawialiśmy porównania UCM.

„Rozmawialiśmy o tym” – odpowiedział Longdale.

„Z wielkim szacunkiem, ponieważ dla nas było ważne, aby naprawdę pokazać naszym graczom, że poważnie podchodzimy do tej historii, że mamy plan na tę historię i że jesteśmy w nią zaangażowani” – powiedział Hight. „Jedną rzecz, którą chcę powiedzieć i którą wszyscy powinni wiedzieć, jest to, że w każdej chwili możesz się zaangażować. Nie musisz zaczynać od The War Within. Jeśli z jakiegoś powodu przegapicie to w przyszłym roku, nie przegapcie tego. Ale jeśli tak, możesz wskoczyć do gry Midnight, a nawet dołączyć do nas na końcu w The Last Titan. Opowiadamy te oddzielne części, ale wszystkie są powiązane w jedną ogólną historię. Chcieliśmy, aby gracze wiedzieli, że jesteśmy zaangażowani. Zamierzamy to zrobić i bardzo chcielibyśmy, aby pojechali z nami w tę podróż. »

„Ten zespół nigdy nie planował niczego z tak dużym wyprzedzeniem, dlatego składamy hołd 20-leciu World of Warcraft z dużą ilością szczegółów i niesamowitą pasją”. To prawdziwy hołd dla naszej przeszłości i początek nowego” – dodał Longdale. „Zespół jest w tym momencie podekscytowany, ponieważ wiemy, dokąd zmierzamy przez dłuższy czas i jesteśmy w stanie zagłębić się w szczegóły i stworzyć połączenia między nimi, podobnie jak w przypadku UCM, i to w zasadzie jest to, co zamierzamy zbudować. »

Kolejne rozszerzenia

Rozszerzenie World of Warcraft The War Within ukaże się w 2024 roku, a następnie Midnight i The Last Titan. The War Within przeniesie graczy do podziemnych krain Azeroth, gdzie żyją Nerubianie i sprzymierzona rasa zwana Ziemskimi Krasnoludami. Będzie to także oznaczać obiecany powrót starożytnych kont z gadającymi nożami zwanych War Bands, a także nowych lochów i najazdów.

Midnight zabierze graczy do „Starego Świata” Azeroth w Quel’thalas, gdzie siły Pustki najechały i próbowały zniszczyć Studnię Słońca w nadziei, że pogrążą świat w ciemności. Akcja Last Titan będzie rozgrywać się w regionie Northrend w Starym Świecie, który wcześniej był polem bitwy w grze Wrath of the Lich King. W najnowszym rozszerzeniu tytani powrócą do Azeroth, a gracze „odkryją rozległy spisek” dotyczący ich i ich zamiarów.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym artykułem dotyczącym najważniejszych ogłoszeń z BlizzConu 2023, a także naszym artykułem na temat dodania rozszerzenia Cataclysm do World of Warcraft: Classic.

Źródło: www.bing.com