Efekt motyla: oto szalona historia o tym, jak World of Warcraft doprowadził do powstania Ethereum – Bitcoin (BTC/USD), Ethereum (ETH/USD)


Wielu zna efekt motyla dzięki filmowi o tej samej nazwie. Efekt motyla to pomysł, że małe zdarzenia mogą mieć nieliniowe skutki na złożonym poziomie. Niewielka zmiana dokonana w popularnej grze wideo doprowadziła do powstania jednej z najcenniejszych i najpopularniejszych kryptowalut wszechczasów.

Co się stało: Mała zmiana postaci w World of Warcraft, popularnej grze z Activision Blizzard ATVImiał duży wpływ na kryptowalutę i tworzenie niezamiennych tokenów.

Zmiany wprowadzone przez World of Warcraft nad zaklęciem używanym przez postać Czarnoksiężnika sprawiły, że stało się ono mniej skuteczne poprzez zmianę zasad. W świecie gier jest to znane jako osłabienie.

„Z radością grałem w World of Warcraft w latach 2007-2010, ale pewnego dnia Blizzard usunął komponent obrażeń z zaklęcia Syphon Life mojego ukochanego czarnoksiężnika”, współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin mówi na swoim oficjalnym blogu. „Płakałem się spać i tego dnia zdałem sobie sprawę, jakie okropności mogą przynieść scentralizowane usługi. Wkrótce zdecydowałem się odejść”.

Powiązany link: 5 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o twórcy Ethereum Vitalik Buterin

Dlaczego to ważne: Po tym, jak przestał grać w World of Warcraft, Buterin zainteresował się kryptowalutą i Bitcoin BTC/USD. Buterin pisał dla kilku mediów skupionych na Bitcoinie i stał się głosem w sektorze kryptowalut.

Buterin pisał dla Bitcoin Weekly, a później był współzałożycielem Bitcoin Magazine. Porzucił studia, aby skupić się na kryptowalutach po uzyskaniu grantu w wysokości 100 000 USD od popularnej Fundacji Thiel, stworzonej przez Piotr Thiel.

„Zwiedziłem cały świat, zbadałem wiele projektów kryptograficznych i w końcu zdałem sobie sprawę, że wszyscy byli zbyt zaniepokojeni konkretnymi zastosowaniami i nie byli wystarczająco uogólnieni – stąd narodziny Ethereum, które od tego czasu zajmuje mi życie”.

Buterin stworzył pomysł na Ethereum ETH/USD w 2013 r., a kryptowaluta została uruchomiona 30 lipca 2015 r. Obecnie Buterin posiada w swoim podstawowym portfelu 333 500 ETH o wartości ponad 500 milionów dolarów.

Według Coinmarketcap, Ethereum jest jedną z najcenniejszych kryptowalut o kapitalizacji rynkowej przekraczającej 188 miliardów dolarów.

To dość nierealne myśleć, że prosta zmiana w World of Warcraft doprowadziła do tego, że Buterin tak mocno zaangażował się w świat kryptowalut.

Bez zmiany wprowadzonej przez Blizzarda na świecie może nie istnieć Ethereum lub tokeny niewymienialne.Źródło : https://www.benzinga.com/markets/cryptocurrency/21/10/23210010/the-butterfly-effect-heres-the-crazy-story-of-how-world-of-warcraft-led-to-the-creation-1