Dyrektor World of Warcraft potwierdza „brak długoterminowych korzyści” z wczesnego dostępu

Szczegóły i możliwości dotyczące nadchodzącej premiery nowego dodatku do World of Warcraft!

Kontrowersyjne rozszerzenie

Dyrektor World of Warcraft Ion Hazzikostas potwierdził, że gracze gotowi zapłacić za wcześniejszy dostęp do nadchodzącego rozszerzenia „nie otrzymają żadnych długoterminowych korzyści”. Podczas zeszłotygodniowego BlizzConu ujawniono dodatek The War Within oraz dwa inne nadchodzące rozszerzenia do sagi Worldsoul. Jednakże Epic Edition (cena 89,99 USD) obejmuje gwarantowany dostęp do wersji beta i trzydniowy wcześniejszy dostęp, co jest pierwszym w Warcraft.

Reakcje fanów

Jak wynika z wątku na Reddicie, fani zareagowali gniewnie, ale Hazzikostas stwierdził, że studio podąża za trendem. „To trend w branży, na który zwracamy uwagę. Udało się to wielu grom” – powiedział PC Gamer. » …Chcemy mieć pewność, że maksymalizujemy wartość naszych rozszerzeń, tych pakietów rozszerzeń. »

Brak realnych korzyści

Kontynuując, Hazzikostas stwierdził, że ci, którzy zapłacą za wcześniejszy dostęp, nie otrzymają korzyści ze względu na ograniczenia, w tym nieuwzględnienie możliwości rozwoju na koniec gry we wczesnym dostępie. Przyznał: „Szczerze uważam, że powinniśmy byli określić lepiej [ces restrictions] „.

Cel wczesnego dostępu

„Okres wczesnego dostępu tak naprawdę ma dać tym ludziom kilka dni przewagi na rozpoczęcie postępu, skierowany bardziej do graczy, którzy nie mają tyle wolnego czasu i nie mogą wziąć urlopu w pracy, a tym samym brakuje im pierwszego tydzień w lochach Mythic Zero lub w lochach na maksymalnym poziomie ze znajomymi i członkami gildii, którzy mają możliwość wzięcia w nich udziału” – powiedział Hazzikostas.

Żadnych różnic pomiędzy graczami

„Interesują nas korzyści końcowe” – kontynuował. „Naszym celem jest i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby tak właśnie było i aby nie było żadnych długoterminowych korzyści. Kiedy rozpocznie się sezon 1, nie powinieneś być w stanie odróżnić kogoś, kto miał wcześniejszy dostęp, od kogoś, kto tego nie zrobił [avec ses raids et donjons Mythic Plus]. »

Przyszłość WoW-a

Premiera The War Within zaplanowana jest na 2024 rok i będzie kontynuacją ubiegłorocznego dodatku Dragonflight. Dodatkowo Blizzard przyznał w wywiadzie, że „cały czas” planuje wypuszczać grę MMORPG na konsole.

Źródło: www.eurogamer.net